Pierścionki Apart u Kupisza

Pierścionki Apart u Kupisza

2012-05-30

Gdzieś na Dzikim Zachodzie… a właściwie to w warszawskim Soho Factory, zaprezentowały się piękne kowbojki w kapeluszach i w nowej kolekcji Roberta Kupisza. Projektant założył modelkom, wystylizowanym jak z westernu, duże srebrne pierścionki Apart, czasem nawet na obu dłoniach. „Chciałem, aby najnowsze kreacje były zwiewne i delikatne, a jednocześnie seksowne i mocne, tak jak kobiety” – przekonywał Robert Kupisz, który w dzieciństwie uwielbiał przebierać się za szeryfa.

Jego kolekcja to długie falbaniaste spódnice, bardzo krótkie spodenki, ciekawie skrojone dżinsy, kamizelki, koszule i przezroczyste suknie, a wszystko to utrzymane w kolorystyce spranego dżinsu i piasku. Styl Kupisza się nie zmienił – rozciągnięte, niewyprasowane, postarzane materiały tworzą wrażenie perfekcyjnie wypracowanej niedbałości.

Pokazem zachwycał się Szymon Majewski. „Żałuję niezmiernie, że nowa kolekcja jest tylko dla płci pięknej, chociaż bardzo przyjemnie patrzyło się na modelki w tych dość kusych strojach” – mówił showman, który od stóp do głów ubrany był w ubrania z metką Kupisz.

Kowbojski styl przypadł do gustu licznie zebranej publiczności i gwiazdom, a tych ostatnich nie brakowało: Maja Ostaszewska, Edyta Herbuś, Beata Tadla, Magda Schejbal, Iza Kuna, Marta Kuligowska, Monika Olejnik, Andrzej Chyra, Radzimir Dębski – to tylko wybrane nazwiska gości pokazu. Razem ze stylistami, dziennikarzami mody i innymi przedstawicielami show-biznesu zastanawiali się nad jednym: czy w nowej kolekcji znajdzie się rzecz, która przebije słynny już T-shirt z orłem?