Viva! Photo Awards 2012

Viva! Photo Awards 2012

2012-10-08

Statuetki od Apart już po raz czwarty zostały wręczone najlepszym młodym fotografom, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji Viva! Photo Awards. Spośród ośmiu tysięcy uczestników wyłoniono finałową czwórkę w kategoriach: beauty, fotografia przedmiotu, reportaż oraz portret.

Przewodniczącym jury był światowej sławy fotokompozytor – Ryszard Horowitz, który specjalnie z okazji rozdania nagród magazynu „Viva!”, przyleciał do Warszawy z Nowego Jorku. Uroczystość miała miejsce w eleganckiej Sali Redutowej, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej i przyciągnęła wiele sław. Tegoroczna edycja była szczególna ze względu na to, że przypadła w przeddzień rocznicy śmierci wybitnej fotografki, Zofii Nasierowskiej, stąd pomysł na wystawę towarzyszącą gali rozdania nagród. Obecnością zaszczyciła gości Nina Andrycz, była też Maryla Rodowicz, Janusz Głowacki, Janusz Majewski, Teresa i Weronika Rosati, Janusz Morgenstern czy Magdalena Zawadzka – wdowa po Gustawie Holoubku, którego zdjęcia można obejrzeć na wystawie.

Maryla Rodowicz powiedziała: "Jestem tu, bo byłam zaprzyjaźniona z Zosią, jest to dla mnie szczególna osoba. Nigdy się u niej nie fotografowałam, choć kiedyś podeszła do mnie na bankiecie, spojrzała mi w oczy i powiedziała: chyba już czas".