Elixa na wybiegu kolekcji MMC

Elixa na wybiegu kolekcji MMC

2014-02-17

MMC studio to marka tworzona przez Ilonę Majer i Rafała Michalaka. Znana jest od lat w kręgach miłośników mody, teraz dzięki pierwszemu w historii MMC pokazowi, odważnie wkracza do grona niezależnych polskich projektantów. Duet MMC zaprezentował kolekcję na jesień jesień-zimę 2014/15, do której dobrano biżuterię Elixa, przede wszystkim bransolety, kolczyki i pierścionki. Pokaz odbył się w warszawskim Muzeum Etnograficznym, a głównym elementem scenografii stały się specjalnie przywiezione na tę okazję i po raz pierwszy w naszym kraju prezentowane instalacje Oskara Zięty.

Duet MMC studio zderza w tej kolekcji minimalizm mody lat 90. z rockowym dandysem w stylu Davida Bowie. Pojawiające się odcienie granatu, biel i złoto mają za zadanie podkreślić jedynie oszczędność palety barw i uwydatnić wszechobecną czerń. Wszystko po to, żeby jeszcze bardziej zwrócić uwagę na kunszt kroju i konstrukcji, uwydatnić cięcia i detale. Sylwetka MMC Pre Fall 14/15 jest wydłużona, linia talii i bioder została celowo obniżona, a ramiona uległy wzmocnieniu. Mimo tych zabiegów, MMC utrzymało charakterystyczną dla siebie lekkość i swobodny charakter całości.

„Duet MMC jest dla mnie zawsze zaskakująco nieefekciarski, co bardzo doceniam. Serwują za to dobrą jakość, oryginalność. Nigdy mnie w tej kwestii nie zawodzą” – powiedziała Katarzyna Herman.  „To, co najbardziej lubię w pokazach MMC to fakt, że nigdy nie wiem, czego się spodziewać. Oni zawsze mnie zaskakują i to jest fantastyczne” – przyznała Margaret, która na pokazowy wieczór wybrała naszyjnik Elixa, idealnie komponujący się ze strojem MMC studio. Pokaz przyciągnął wiele gwiazd.