Premiera Breitling Jet Team w Polsce!

Premiera Breitling Jet Team w Polsce!

2014-07-29

Breitling, marka zegarków jednoznacznie kojarzona z awiacją, przybliża szerokiej publiczności swą lotniczą pasję. Firma powołała do życia Breitling Jet Team, największą na świecie cywilną grupę akrobacyjną sformowaną z zawodowych pilotów, którzy wykonują spektakularne podniebne ewolucje na samolotach odrzutowych Albatros L-39C. Formacja Breitling Jet Team po raz pierwszy przyleciała do Polski. W przeddzień pokazów dla publiczności w ramach Red Bull Air Race w Gdyni, odbyła się konferencja prasowa, na której zespół zaprezentował się polskim mediom.

Za sterami ultraszybkich, potężnych maszyn zasiadają piloci najwyższego formatu. Breitling Jet Team to unikatowa na skalę światową grupa akrobacyjna. Hołduje wartościom, z którymi identyfikuje się też Breitling: tu liczą się najwyższe osiągi, precyzja, estetyczna finezja i innowacyjność. Publiczność zachwyca perfekcyjnie skoordynowany podniebny taniec odrzutowców lecących zaledwie 3 metry od siebie, z prędkością ponad 700 km/h! Błyskawicznie następujące po sobie sekwencje figur, idealna synchronizacja, mistrzowskie opanowanie, maestria w najdrobniejszym szczególe. Dokładnie tak, jak chronometry marki Breitling.

Breitling to manufaktura zegarmistrzowska założona w 1884 roku przez Leona Breitlinga w szwajcarskim St. Imier. Uznawana jest dzisiaj za niekwestionowanego eksperta w produkcji zegarków technicznych. Oficjalnym i głównym dystrybutorem zegarków  Breitling w Polsce jest Apart. Breitling jako oficjalny partner Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2014 był odpowiedzialny za chronometraż, czyli odmierzał czas najlepszym z najlepszych, z dokładnością do setnych części sekundy, również w Gdyni w weekend 26-27 lipca 2014.

Breitling Racing Team, zespół pod dowództwem Nigela Lamba, złożony z jedenastu światowej klasy pilotów, stanął do zaciętej rywalizacji w tegorocznej edycji Mistrzostw Świata Red Bull Air Race 2014. Nigel Lamb rozpoczął starty w tym lotniczym turnieju w 2005 roku. Pilot konsekwentnie piął się w górę rankingu, by w 2010 roku uplasować się na trzeciej pozycji klasyfikacji generalnej. Wystąpił również w Gdyni, zajmując 2 miejsce zaraz po Hannes Arch, Austriaku, który również jest ambasadorem Breitlinga.