Światowe żeglarstwo z Albertem Riele

Światowe żeglarstwo z Albertem Riele

2014-08-06

Marka szwajcarskich zegarków Albert Riele już po raz drugi była sponsorem głównym regat żeglarskich Sopot Match Race, zawodach zakwalifikowanych do rangi Mistrzostw Świata Alpari World Match Racing Tour. W regatach tego typu jachty walczą w wyścigach jeden na jednego - tak jak w Pucharze Ameryki, najważniejszych zmaganiach regatowych świata.

Więź marki z prestiżowymi regatami stała się w tym roku szczególna za sprawą specjalnie stworzonego kolekcjonerskiego modelu zegarka Albert Riele z linii Premiere – limitowanego do 250 sztuk, który wyróżnia się m.in. marynistycznymi barwami tarczy, wskazówkami  imitującymi te z urządzeń pokładowych łodzi czy podwyższoną do 100 m  wodoszczelnością. Obecność Albert Riele w żeglarstwie światowego formatu jest naturalną koleją rzeczy: sport ten uosabia elegancję, daje poczucie wolności, pozwala czuć życie i delektować się nim. 

Po raz pierwszy w jedenastoletniej historii sopockie regaty znalazły się w elitarnym cyklu Alpari World Match Racing Tour. To w nim wyłaniany jest mistrz świata, a łączna pula nagród zbliża się do 1,5 miliona dolarów. Mistrzostwa Świata to cykl sześciu imprez na trzech kontynentach (Europa, Azja, Ameryka Północna), rywalizuje ze sobą ponad 30 załóg. Kolejne przystanki walki o mistrzostwo wyznaczono w Chicago, na Bermudach oraz w Malezji. Sopocka impreza była trzecią eliminacją i wygrał ją sternik Ian Williams, który otrzymał jeden ze wspomnianych wyżej limitowanych modeli zegarka Albert Riele. Brytyjczyk to żywa legenda match racingu, zwyciężał już czterokrotnie, jest aktualnie liderem rankingu ISAF. W regatach startowali też Polacy, m.in. załoga Przemysława Tarnackiego, który rywalizuje na świecie w barwach Albert Riele, jest najlepszym polskim żeglarzem, 9. skipperem świata i zeszłorocznym triumfatorem regat Sopot Match Race. 

Wejście Polski do grona państw organizatorów Alpari World Match Racing Tour to duże wyróżnienie i uznanie dla dotychczasowego dorobku sportowego i organizacyjnego polskich żeglarzy. To kolejny etap rozwoju tej imprezy, ugruntowujący jej pozycję w polskim i światowym kalendarzu regat żeglarskich z tradycjami. Relację z sopockich zmagań obejrzeć można m.in. w CNN, SKY, Bloomberg, CNBC, Eurosport oraz na pokładach samolotów linii Emirates na całym świecie. To doskonała okazja do globalnej promocji naszego kraju, polskich sportowców oraz Polski, jako miejsca zdolnego do organizacji imprez sportowych najwyższej rangi. Sopockie zawody to nadal najważniejszy międzynarodowy cykliczny projekt żeglarski w Polsce.