ELIXA na 20-leciu MMC

ELIXA na 20-leciu MMC

2016-04-20

Duet MMC obchodzi w tym roku 20-lecie pracy artystycznej i nie pozwala o sobie zapomnieć: niedawno oglądaliśmy propozycje na sezon wiosenno-letni, a teraz projektanci już zabierają nas w świat jesieni i zimy 2016/17. Pokaz najnowszej kolekcji odbył się w białej hali warszawskiego Soho Factory, a towarzyszyła mu marka ELIXA.

Ilona Majer i Rafał Michalak konsekwentnie realizują wizję geometrycznych form, stawiając na pierwszym miejscu oversize w neutralnych kolorach czerni, bieli, brązu oraz granatu. Do tych propozycji idealnie pasują biżuteryjne dodatki ELIXA. Ciepłolubni byli zachwyceni puchowymi płaszczami i kurtkami oraz futrzanymi kamizelkami. Projektanci zaskoczyli cekinowymi bomberkami, nie zabrakło też połyskliwych materiałów w kolorze starego złota, srebra i amarantowego różu.

Współczesną modą rządzą miks i brak reguł, w opinii fachowców trendy przypominają dziś multikolorowy rollercoaster. W tym świecie eklektyzmu są jednak wirtuozerzy porządku, którzy czerpiąc z różnych nurtów, nadal pozostają wierni geometrii, minimalizmowi, technicznym cięciom, pięknym materiałom. To właśnie duet MMC, który potrafi zmiksować folk ze streetwearową „stylówą” tak, żeby w efekcie urodziła się spójna, szykowna kolekcja. Do tego mocna hip-hopowa muzyka, modele poruszający się niczym skomputeryzowane istoty, przechodzący przez świetlną bramę i finałowa feeria kolorowych świateł…

„MMC jest dla mnie odpowiedzią na modę, która chce stawiać granice i definiować ludzi za pomocą ubrań. MMC daje wolność wyboru i to najbardziej mi się podoba”- powiedziała Katarzyna Warnke, która tego wieczoru założyła kombinezon w kolorze khaki, rzecz jasna autorstwa duetu.