Elixa na Elle Style Awards

Elixa na Elle Style Awards

2016-10-21

W Centrum Sztuki Współczesnej - Zamku Ujazdowskim odbyła się gala Elle Style Awards 2016. Wcześniej, na nominowane osobowości związane ze światem mody, głosowali czytelnicy polskiej edycji miesięcznika „Elle”, który patronuje nagrodzie. Sponsorem plebiscytu była marka Elixa, natomiast autorem statuetek dla laureatów Apart.

Magazyn przyznaje nagrody zwycięzcom, wyłonionym spośród nominowanych w sześciu kategoriach, doceniając osobowość, kreatywność i sukcesy osób związanych z polskim rynkiem mody oraz tych, których kariery doskonale rozwijają się poza granicami kraju. Zwyciężczynią w kategorii Ikona Stylu została Jessica Mercedes. Magdę Butrym, której wyjątkowe projekty noszą takie gwiazdy, jak Heidi Klum, Rosie Huntington – Whiteley,  czy polskie topmodelki z Anją Rubik na czele, uhonorowano tytułem Projektant Roku. Z kolei nagrodę w kategorii Marka Roku odebrał duet Natalia Maczek i Tomasz Wirski, którzy stoją za sukcesem ubrań z logo MISBHV. Oni również mogą poszczycić się ubieraniem takich gwiazd, jak Rihanna czy Cara Delevingne. Statuetkę dla Modelki Roku przyznano Julii Banaś, prawdziwemu odkryciu minionego roku w branży modowej, która od razu znalazła się na absolutnym topie, występując w sesji dla francuskiego „Vogue’a” i kampanii Marca Jacobsa. Tytuł Odkrycie Roku zdobyła fotografka Sonia Szóstak, a Marcin Kempski został uhonorowany nagrodą w kategorii Fotograf Roku.

Prócz laureatów w gali, którą poprowadził Olivier Janiak, wzięły udział gwiazdy showbiznesu oraz osobowości związane z branżą mody, w tym m.in. Joanna Krupa, Magda Mołek, Michał Piróg, Joanna Przetakiewicz, Maciej Zień, Natalia Przybysz. W wydarzeniu wzięła także udział stylowa jak zawsze Katarzyna Sokołowska, ambasadorka Apart, oczywiście w biżuterii marki, która wręczała jedną z nagród.