Match racing z Albert Riele w Sopocie

Match racing z Albert Riele w Sopocie

2016-08-22

Marka szwajcarskich zegarków i w tym roku sponsoruje Energa Sopot Match Race w ramach partnerstwa z World Match Racing Tour. Te profesjonalne sportowe regaty żeglarskie przyciągają uwagę na całym świecie, a przez kilka najbliższych dni, można było śledzić zmagania najlepszych żeglarzy świata w Polsce.

Podczas zawodów Sopot Match Race w barwach Albert Riele startowała, podobnie jak w Szwecji i innych zakątkach świata – szwajcarska drużyna Erica Monnin oraz załoga Przemysława Tarnackiego, który reprezentował Polskę. Od samego początku sopockich regat klasyfikacji Round Robin niezwyciężony pozostawał sternik Przemysław Tarnacki, również ambasador Albert Riele. Jak to jednak w sporcie bywa, nic nie jest pewne. Klasyfikację Diamant 3000 ostatecznie zwyciężyła załoga Łukasza Wosińskiego. Sternik ma pełną świadomość, że sukces ten to praca całej załogi. Podobnie jest z wyścigami katamaranów M32. By zapanować nad pędzącymi jednostkami, potrzebne są nie lada umiejętności. Podczas regat Energa Sopot Match Race najlepszymi okazali się być Szwedzi dowodzeni przez Nicklasa Dackhammara. Dwukrotny olimpijczyk, komentator sportowy - Dominik Życki, który miał okazję zobaczyć wszystkie mecze rozgrywane podczas regat, podobnie jak ci, którzy obserwowali je na sopockim molo, jest pod ogromnym wrażeniem. - Jednostki M32 to ultranowoczesne jachty, zbudowane z włókien węglowych, laminatów - w efekcie powstaje bardzo sztywna i bardzo szybka konstrukcja. 10 metrów długości, ponad 5 metrów szerokości, a powierzchnia grota to 53 m2. Wszystko to sprawia, że katamaran M32 to pędząca strzała.

Energa Sopot Match Race to wspaniałe regaty, które tuż po swoich 10 urodzinach doczekały się awansu do rangi World Match Racing Tour. Było to możliwe dzięki obustronnej inicjatywie. Fakt ten jest o tyle nobilitujący, że wydarzenia sygnowane „WMRT” muszą wykazać się najwyższą wiarygodnością oraz bezbłędną organizacją, popartą wieloletnimi sukcesami. Dołączenie ESMR do cyklu WMRT to także wielka szansa dla promocji regionu, jak i całego kraju – wiąże się ono z dostępem do globalnych mediów i sześciocyfrowym budżetem na promocję. Marka Albert Riele jest partnerem sopockich regat. To prawdziwa duma móc wspierać tak ambitne i szlachetne sportowe przedsięwzięcie, oparte na najlepszych żeglarskich tradycjach.