XVII Gala Doskonałość Mody

XVII Gala Doskonałość Mody

2016-01-22

W industrialnych wnętrzach dawnej Praskiej Drukarni odbyła się uroczystość przyznania nagród Doskonałości Mody miesięcznika „Twój Styl”. 21 laureatów tego prestiżowego plebiscytu tradycyjnie otrzymało statuetki przygotowane w pracowniach Apart. Jury powołane przez redakcję miesięcznika „Twój Styl” oceniało popularne, ekskluzywne i superekskluzywne ubrania, biżuterię oraz akcesoria firm polskich i zagranicznych. Wśród nich laureatem została marka biżuterii Artelioni, dostępna w wybranych salonach Apart oraz na stronie artelioni.pl.

W kategorii Wydarzenie Roku po raz pierwszy statuetka powędrowała do autorki książki – zwyciężył tytuł „To nie są moje wielbłądy”. Ta barwna opowieść o modzie w czasach PRL-u, kolejkach do Domów Towarowych Centrum, miłości do marki Hoffland i wykrojach z zagranicznych czasopism jest podróżą do minionych czasów. „Moda ma różne oblicza. Okazuje się, że czytanie książek również jest modne” – trafnie spuentowała autorka, Aleksandra Boćkowska. Nagrodę przyznano też m.in. w kategorii Miejsce Roku, którym została Katedra Mody Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Galę uświetnił wyjątkowy pokaz najnowszej kolekcji Lidii Kality Urban Jungle na sezon wiosna/lato 2016. Projektantka, na przekór zimie, zabrała gości do Afryki, krainy nieokiełznanej przyrody, feerii zapachów i smaków, proponując ubrania etno, w stylu safari, jeans w wielu odsłonach. Lidia Kalita już sześciokrotnie została nagrodzona statuetką Doskonałości Mody, co potwierdza jej niepowtarzalny styl i artystyczną wizję.