Albert Riele jeździeckim patronem

2017-09-22

Tegoroczny sezon jeździecki za nami, a marka szwajcarskich zegarków Albert Riele, jako partner Polskiego Związku Jeździeckiego, po raz kolejny przez cały rok gościła na parkurach najważniejszych zawodów w Polsce, m.in. w Ciekocinku, Jakubowicach i Poznaniu.

Sezon rozpoczęły zawody Baltica Spring Tour w Ciekocinku, na Pomorzu, w których szwajcarski zegarek marki Albert Riele wygrał Michał Kaźmierczak. W tym jednym z najpiękniejszych ośrodków jeździeckich w Polsce zorganizowano zawody również latem – Ciekocinko Baltica Summer Tour 2017. Była to już 7. edycja Międzynarodowych Zawodów Jeździeckich w dyscyplinie skoków przez przeszkody – Baltica Equestrian Tour. To niezwykłe wydarzenie sportowe pozytywnie zaskakuje z każdą nową edycją. Tour trwa aż 3 tygodnie i nie ma sobie równych w Polsce. Innowacyjny koncept z roku na rok rozrasta się do rozmiarów, których nie udało się wcześniej osiągnąć żadnym innym zawodom w Polsce. W letniej edycji wzięło udział 184 zawodników i 278 koni z 23 krajów. Do finałowej części konkursu Grand Prix awansowało 11 par, w tym aż czterej Polacy: Jarosław Skrzyczyński, Wojciech Wojcianiec, Kami Grzelczyk i Maksymilian Wechta. Najwyższe przeszkody miały wysokość nawet 160 cm! Drugi nawrót dostarczył wielkich emocji. Po szybkiej i bezbłędnej jeździe zwyciężyła szwedzka zawodniczka Stephanie Holmen, natomiast drugie miejsce wywalczył dokładnym przejazdem reprezentant Polski Wojciech Wojcianiec i ogier Naccord Melloni. Zegarek marki Albert Riele tradycyjnie był nagrodą specjalną dla najlepszego Polaka w konkursie Grand Prix, stąd otrzymał go Wojciech Wojcianiec.

Już po raz czwarty w Poznaniu na Hipodromie Wola odbyły się międzynarodowe zawody CSI 4*, w których uczestniczyło ponad 100 zawodników z całej Europy. W tym roku pula nagród w głównym konkursie Grand Prix wyniosła aż 440 000 zł, a w sumie na nagrody organizator przeznaczył 850 000 zł. Zwycięzcą najtrudniejszego konkursu VIII Memoriału Macieja Frankiewicza został reprezentant Włoch, Juan Carlos Garcia (ITA), a najlepszym Polakiem okazał się Kamil Grzelczyk, który zajął 5 miejsce wśród 47 zawodników startujących w rywalizacji. To on został nagrodzony szwajcarskim zegarkiem Albert Riele.

Sezon zakończyły wrześniowe Mistrzostwa Polski w Jakubowicach niedaleko Wrocławia. Piękny ośrodek KJ Osadkowski w Jakubowicach już drugi rok z rzędu był gospodarzem skokowych Mistrzostw Polski. Podobnie jak przed rokiem o medale walczyli zawodnicy czterech kategorii wiekowych: dzieci (Puchar Polski II), juniorzy, młodzi jeźdźcy i seniorzy. Rozegrano również nieformalne MP amazonek, czyli Ladies Cup 2017. Nowym mistrzem Polski w najważniejszej kategorii Seniorów został najlepszy polski zawodnik w rankingu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej – Jarosław Skrzyczyński, który w nagrodę otrzymał szwajcarski zegarek Albert Riele. Gratulujemy wszystkim laureatom!