Apart u Jemioła – wiosną na zielono!

Apart u Jemioła – wiosną na zielono!

2017-03-22

Pokaz nowych, wiosenno-letnich projektów Łukasza Jemioła odbył się – jak na pierwszy dzień wiosny przystało – w scenerii zielonych liści bluszczu, który porastał… ściany jednego z nowych biurowców Warszawy. Pokaz w tej niecodziennej lokalizacji przyciągnął tłum gwiazd. Interesująco dobrane biżuteryjne dodatki od Apart połyskiwały na sylwetkach modelek prezentujących kolekcję projektanta na  oryginalnym, zielonym tle.

Łukasz Jemioł jest bacznym obserwatorem tego, co dzieje się na globalnej, modowej scenie i czerpie z niej to, co najlepsze. Motywem przewodnim kolekcji były paski o różnej intensywności, ale niemal zawsze wzbogacone kolorystycznie czerwienią, która - obok bieli, czerni i granatu - była flagową barwą. Z innych gorących trendów projektant wybrał falbany, asymetryczne detale i inspirację stylem lat osiemdziesiątych. Zaproponowane przez niego sylwetki zachwycały zarówno oversize'owymi marynarkami, które tej wiosny będą zdecydowanie królowały zwłaszcza w wersji męskiej u pań, lejącymi się sukienkami o zakładanym kroju, jak i spodniami kulotami i zwiewnymi bluzkami z rozszerzanymi rękawami.

Do kolekcji perfekcyjnie dobrano biżuteryjne wzory od Apart, wśród których nie zabrakło nowości – skórzanego chokera z perłą i srebrnymi detalami czy ozdobionej cyrkoniami bransolety. Intrygowały pojedynczo, asymetrycznie założone kolczyki – koła, supermodne w latach osiemdziesiątych i wracające dziś do łask. Uwagę zwracały ekstrawaganckie pierścionki Elixa w kolorze złota. Markę Artelioni z kolei reprezentowały naszyjniki z linii Bellissima. Fantazyjnie założone łańcuszki z ozdobionymi cyrkoniami agrafkami zachwyciły stylistów.

Biżuteria Apart królowała nie tylko na wybiegu, ale także wśród gości - na minimalistyczne, złote kolczyki zdecydowała się Jessica Mercedes. Małgorzata Socha, ambasadorka Apart i muza Łukasza Jemioła, wybrała z kolei geometryczne dodatki Elixy w kolorze złota. „Łukasz to niesforny chłopak. On bardzo kocha to, co robi i wkłada w to całe serducho. Życzę mu, aby jego kolekcje zawsze sprawiały mu satysfakcję. Projektowanie to najważniejsza rzecz, którą ma w życiu i niech się w niej spełnia każdego dnia, a tej wiosny szczególnie!” – życzyła projektantowi Socha. Wśród gości pojawili się również Marcelina Zawadzka, Paulina Drażba, Aleksandra i Michał Żebrowscy, Monika Olejnik, Hanna Lis, Małgorzata Rozenek-Majdan z mężem, Rafał Maślak, Krzysztof Gojdź i wielu innych.