Aztorin Kite Challenge 2017

Aztorin Kite Challenge 2017

2017-06-19

Zawody AZTORIN Kite Challenge 2017, zaliczane do Pucharu Polski w Kitesurfingu, odbyły się na początku lata na Półwyspie Helskim. Rozgrywane były w konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Foilboarding. Podobnie jak w poprzednich latach na najlepszych zawodników czekały atrakcyjne nagrody, przede wszystkim sportowe, wodoodporne zegarki od sponsora tytularnego - marki Aztorin, które są idealne dla miłośników sportów wodnych, tych, którzy kochają wolność, freestyle, morze, słońce i wiatr. Dzięki swoim właściwościom – m.in. kauczukowy pasek i zakręcana koronka – zegarki AZTORIN z linii Diver świetnie sprawdzają się w kontakcie z wodą. Pod szyldem zawodów sportowych działała również VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa z udziałem m.in. aktorów: Krystiana Wieczorka, Marii Szafirskiej i Marcina Rogacewicza.

AZTORIN Kite Challenge był drugim tegorocznym przystankiem liczonym do ogólnej klasyfikacji Pucharu Polski w kitesurfingu. Najlepsi kitesurferzy spotkali się w Chałupach, gdzie pogoda przywitała ich zarówno słońcem jak i wiatrem, czyli tym co najlepsze do uprawiania kitesurfingu. Co prawda przez kilka godzin padał deszcz, ale nie przeszkodziło to w rozegraniu wszystkich zaplanowanych konkurencji. Warunki wiatrowe były dobre, frekwencja wysoka, nastawienie zawodników pozytywne, stąd rywalizacja była pokazem prawdziwej walki o najwyższe miejsca na podium.

W barwach Aztorin wystartował tym razem Felix „Posito” Martinez z Dominikany, który w zeszłorocznej klasyfikacji pucharu Polski zdobył pierwsze miejsce w konkurencji Freestyle. Podczas Aztorin Kite Challenge powtórzył sukces i obronił pierwsze miejsce, jednak swoją szansę doskonale wykorzystał również jego kuzyn, Carlo Jose Martinez, który z końca drabinki przeszedł aż do samego finału i ostatecznie uplasował się tuż za Posito. Drugi dzień zawodów został dosłownie przejęty przez freestylowców, ich widowiskowe pojedynki trwały prawie do zachodu słońca. Finał freestyle kobiet zakończył się zwycięstwem Kasi Lange, tuż za nią znalazła się Natalia Grabowska, a trzecie miejsce zajęła Gosia Kołacz. Ostatniego dnia rozegrano wyścigi Foil. Dotychczasowy lider Maks Żakowski obronił swoją pozycję, na drugie miejsce wskoczył Błażej Ożóg, a na trzecim znalazł się Rosjanin Ivan Doronin. Zakończenie rywalizacji pucharowej odbędą się w połowie sierpnia w Pucku. Warto podkreślić, że podczas zawodów AZTORIN Kite Challenge młodzicy rywalizujący w konkurencji Twin Tip Racing zbierali punkty, które przybliżają ich do wygrania wyjazdu w 2018 r. na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie do Buenos Aires!