Bergstern na maratonie w Szwajcarii

Bergstern na maratonie w Szwajcarii

2017-09-15

Na początku września 2017 r. odbył się ceniony wśród biegaczy, prestiżowy IWB BASEL MARATHON w szwajcarskiej Bazylei. To sportowe wydarzenie zrzesza fanów biegania przede wszystkim ze Szwajcarii, Niemiec i Francji. Urokliwa Bazylea jest położona na styku granic tych trzech państw i przyciąga uprawiających jogging w regionie. Do udziału w imprezie zgłosiło się ponad 1800 uczestników, a marka szwajcarskich zegarków Bergstern zadebiutowała w gronie najważniejszych sponsorów.

Tegoroczny IWB Marathon starał się zadowolić zawodników wieloma ulepszeniami, w tym m.in. nową aranżacją miasteczka dla biegaczy, technicznymi ulepszeniami oraz nową trasą. Ta ostatnia przebiegała tym razem przez malownicze Stare Miasto Bazylei , przez mosty i wzdłuż rzeki Ren, co uatrakcyjniło bieg uczestnikom i przyciągnęło kilka tysięcy widzów, dopingujących biorącym udział w biegu. Organizatorzy w tym roku zauważyli większe zainteresowanie zawodników drużynowych, którzy rywalizowali szóstkami na dystansie półmaratonu, czyli 21km lub w pełnym zakresie 42 km. Indywidualni uczestnicy mogli zmierzyć się w biegu na 21 lub 10 kilometrów. Logo marki Bergstern towarzyszyło biegaczom od startu do mety, przede wszystkim w sercu imprezy – na rynku bazylejskim, zwanym Marktplatz, gdzie znajduje się słynny zabytkowy Ratusz i gdzie w słoneczny niedzielny poranek rozlokowało się miasteczko maratonu, licznie odwiedzane przez mieszkańców i kibiców. Na Marktplatz stanął również namiot z logo Bergstern, gdzie tak kibice, jak i sami biegacze mogli zapoznać się z ofertą zegarków marki oraz odpocząć na wygodnych leżakach. Była również szansa na wygranie zegarka Bergstern – otrzymał go podczas imprezy, na scenie, zwycięzca konkursu ogłoszonego na profilu facebookowym maratonu. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie, a potem otrzymania zegarka, był oczywiście udział w biegu.

Marka zegarków Bergstern doskonale wpisała się w atmosferę wydarzenia. Wywodząca się ze Szwajcarii, kraju o zegarmistrzowskich tradycjach, o designie inspirowanym nieskazitelnym pięknem alpejskiego krajobrazu, oferuje niezawodne czasomierze dostępne w trzech kolekcjach. Obok modeli eleganckich i casualowych, Bergstern posiada także znakomite modele dla aktywnych. Dzięki dodatkowym funkcjom świetnie sprawdzają się wśród tych użytkowników, którzy chcą kontrolować swoje postępy w uprawianej z pasją dyscyplinie.