Elixa w punkowym świecie Lidii Kality

Elixa w punkowym świecie Lidii Kality

2017-10-04

Stało się! Najnowszy pokaz na ten sezon zaprezentowała po raz pierwszy pod własną marką jedna z czołowych projektantek w Polsce, Lidia Kalita. Prezentacji kolekcji o tajemniczym tytule "Kim jesteś, kiedy nikt nie patrzy"  towarzyszyły dodatki z logo Elixa, które znakomicie wpisały się w wizję kreatorki.

Pokaz odbył się w zaskakującym miejscu - Lidia Kalita wybrała wnętrza nowoczesnej zajezdni tramwajowej na obrzeżach Warszawy i ta lokalizacja okazała się strzałem w dziesiątkę, doskonale współgrając z tym, co działo się na wybiegu. Projektantka postawiła tym razem na modę z pazurem, mocno odwołującą się do estetyki punkowej subkultury, stąd też goście show zostali poproszeni o przyjście w ubraniach, nawiązujących właśnie do tego nurtu.

Co proponuje projektantka na aktualną jesień i zimę? Skoro punk, to oczywiście kolorystyka z dominującą czernią, grafitem i szarościami, a jeśli chodzi o desenie to u Lidii Kality króluje krata oraz wyraziste pasy. W drapieżnej stylistyce, wśród poszarpanych spodni rurek, t-shirtów z nadrukami, mnóstwa symbolicznych dla punku agrafek i wystrzępionych, jakby niewykończonych ubrań, znalazły się tak zaskakujące elementy, jak elegancki płaszcz oraz spodnie i marynarki o świetnym kroju z wykwintną nutą. Obok mięsistych swetrów i szali pojawiło się dużo tiulowych akcentów w formie warstwowych spódnic, ozdobnych wykończeń, a transparentna czerń tkanin posłużyła projektantce do stworzenia zmysłowych bluzek i sukienek o długości maxi.

O kształt każdego looku, jaki pojawił się na wybiegu, zadbała stylistka Agnieszka Ścibior, która wybrała do prezentacji kolekcji nowości i bestsellery z biżuteryjnej kolekcji marki Elixa. Sygnowane przez nią dodatki doskonale wpisały się w konwencję pokazu i dopasowały do propozycji Lidii Kality. Z punkową stylistyką idealnie współgrały bardzo modne chokery, ekspresyjne bransolety XXL, wypełnione kompozycjami graficznych wzorów, kilkuelementowe kolczyki zakładane pojedynczo, naszyjniki z nutą etnicznych odniesień oraz pierścionki.

Za reżyserię show odpowiedzialna była ambasadorka Apart, niezrównana Kasia Sokołowska, a obejrzeli go m.in.: Joanna Horodyńska, Tomasz Jacyków,  Maffashion, Rebellook, Aneta Kręglicka, Viola Kołakowska, Dorota Gardias, Filip Bobek, projektanci Ilona Majer i Rafał Michalak oraz wielu innych wielbicieli talentu i stylu Lidii Kality.