Jeden na jednego z Albertem Riele

Jeden na jednego z Albertem Riele

2017-08-08

Marka szwajcarskich zegarków Albert Riele po raz kolejny sponsorowała regaty Sopot Match Race. Należą do jednych z najbardziej elitarnych zawodów na mapie polskiego żeglarstwa.

Match racing to pojedynki „jeden na jednego” – na oczach kibiców załoga atakująca próbuje wyprzedzić prowadzący jacht, a żeglarska walka trwa aż do samej mety. Żeby dostać się do finału należy pokonać rywali w eliminacjach. Z reguły rozgrywane są więc rundy „każdy z każdym”, po których następują ćwierćfinały, półfinały i finały. Żeby wszystkim załogom zapewnić identyczne warunki, każda z nich żegluje na identycznym, specjalnie przygotowanym jachcie. Wynik wyścigu zależy więc tylko od umiejętności. Dodatkowo, przed każdą rundą jachty są losowane. Świetnie przygotowani zawodnicy zaprezentowali naprawdę wysoki poziom. Pływali m.in. na specjalnie przygotowanym jachcie w barwach Albert Riele.

Słońce i porywisty wiatr tworzyły prawdziwą żeglarską atmosferę, idealną do obserwacji regat z sopockiego molo. Walka była wyrównana, ale w decydującym starciu zwyciężyła załoga Przemysława Tarnackiego. W Sopocie po raz pierwszy został zaprezentowany nowy limitowany model zegarka Albert Riele Challenger GMT, wodoszczelny do 500 m.