Paprocki & Brzozowski - jubileuszowy pokaz

Paprocki & Brzozowski - jubileuszowy pokaz

2017-10-23

Ceniony i niezwykle lubiany duet Paprocki & Brzozowski zaprosił tłum gości do warszawskiej Zachęty - Narodowej Galerii Sztuki, gdzie odbył się najnowszy, wyjątkowy pokaz projektantów. W tak oryginalny sposób bowiem, duet uczcił swój jubileusz, świętując przewrotnie 17 lat działalności. Warto zaznaczyć, że marka Apart towarzyszy i wspiera projektantów niemal od pierwszego pokazu! Wysmakowanych kreacji nie oglądaliśmy tym razem na tradycyjnym wybiegu. Jak przystało na galerię sztuki, w której się odbył, przybrał formę wystawy, a raczej artystycznego performance'u: suknie prezentowane były na siedemnastu modelkach oraz na zdjęciach - obrazach, które powstały na sesji z udziałem 17 bliskim projektantom gwiazd. Z okazji jubileuszu, dla Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego oraz ich gości wystąpił zespół KAMP!

Projektanci postawili na szykowne kroje w stylu glamour, błyszczące materiały, subtelne detale z piór oraz kunsztowne hafty i aplikacje. Paletę kolorów twórców zdominowały czerń, biel i odcienie nude, ale pojawił się także mocny akcent intensywnego różu. Splendoru propozycjom duetu dodawała specjalnie wybrana do pokazu biżuteria marki Apart. Stylizacje dopełniła m.in. biżuteria z diamentami, szczególnie ekskluzywne naszyjniki zdobione kompozycjami kwarców dymnych i brylantów. W koncepcję pokazu doskonale wpisały się ponadczasowe perły, ujęte zarówno w kształt eleganckich naszyjników czy bransolet, jak też w formie odważnych, mocnych „golfów” oraz awangardowych pierścionków. Świetnie z wytwornością projektów korespondowały także duże, oryginalne formy ze srebra z intensywnym blaskiem precyzyjnie oprawionych, maleńkich cyrkonii, m.in. z kolekcji Lśnienie i Indali.

Na wystawie z okazji 17 urodzin duetu Paprocki&Brzozowski pojawiło się wiele znakomitych gwiazd: jak zawsze promienna ambasadorka Apart Małgorzata Socha, top modelka Zuzanna Bijoch - od kilku sezonów ambasadorka marki Elixa, Karolina Malinowska z Olivierem Janiakiem, koledzy z branży modowej - Robert Kupisz i Łukasz Jemioł, Jessica Mercedes, Rebellook, Katarzyna Kolenda - Zaleska, Reni Jusis, Natasza Urbańska, Tomasz Jacyków, Honorata Skarbek, Paulina Krupińska i wielu innych. Finalne dzieło duetu podziwiała także odpowiedzialna za jego kształt Kasia Sokołowska - należąca do grona ambasadorek Apart wybitna choreografka i reżyserka pokazów.