Paprocki&Brzozowski zwiewnie z Apart!

Paprocki&Brzozowski zwiewnie z Apart!

2017-02-06

Wiosenno - letni pokaz duetu Paprocki&Brzozowski odbył się w warszawskim Studio ATM i tradycyjnie, jak każdy show projektantów, przyciągnął plejadę gwiazd i mnóstwo wielbicieli ich talentu. W roli dodatków do stylizacji, które pojawiły się na wybiegu wystąpiła oczywiście biżuteria Apart i Elixa.

Projektanci zatytułowali swoją kolekcję "Julia's not dead", co doskonale i dość przewrotnie oddaje jej charakter. Duet sięgnął bowiem po szekspirowską bohaterkę, ale zgrabnie wyplątał ją z dramatu, dodając jej punkowej drapieżności. Julia według Paprockiego i Brzozowskiego to przebojowa, energiczna dziewczyna, która nie tylko nie zamierza umierać, ale ma ochotę żyć intensywnie. współczesna Julia pożycza od panny Capuleti zwiewne ażury i koronki i odważnie łączy je ze skórzaną mini, zwierzęcymi printami, buduarowymi przejrzystościami, cekinami i aplikacjami. Uwielbia stylistykę lat osiemdziesiątych, ramoneski, metaliczne szpilki oraz zdecydowane dodatki biżuteryjne, które umiejętnie zestawia w eklektyczne kompozycje. Kolekcję zdominowała czerń i biel z akcentami fuksji, zieleni i błękitu. Na wybiegu pojawiły się perły z kolekcji Apart, zarówno w klasycznym wydaniu naszyjników, jak i jako bardziej awangardowe wzory, łączące satynową subtelność tych kamieni ze skórzanym, czarnym rzemykiem. Propozycje projektantów dopełniły także detale z kolekcji Elixa w wersji XXL, przede wszystkim w kolorze złota. Wybierając kolczyki, Marcin i Mariusz z duetu P&B postawili na klasyczne koła lub ich podłużne wariacje oraz mocne geometryczne kształty, które modelki nosiły asymetrycznie, pojedynczo. Z kolei ekstrawaganckie wzory pierścionków, świetnie komponowały się z punkowymi nawiązaniami w modowych propozycjach duetu.

Pokaz wyreżyserowany przez Katarzynę Sokołowską - ambasadorkę Apart, oklaskiwali między innymi: Mariusz Treliński, Joanna Krupa, Omenaa Mensah, Hanna Bakuła, Karolina Szostak, Joanna Horodyńska, Teresa Rosati, Robert Kupisz, Renata Kaczoruk i wielu innych, a także silna reprezentacja modowej blogosfery z Jessicą Mercedes na czele.