Apart i latynoska energia Roberta Kupisza

Apart i latynoska energia Roberta Kupisza

2018-06-08

Pokaz każdej nowej kolekcji marki QΠШ elektryzuje wielbicieli talentu Roberta Kupisza. Najnowszy pokaz pod hasłem Latina, zorganizowany w warszawskiej Praskiej Drukarni i tym razem wzbudził entuzjazm publiczności.

Robert Kupisz w zaskakujący sposób przywołał swoją pasję sprzed lat, kiedy odnosił sukcesy jako tancerz, specjalizujący się w tańcach latynoamerykańskich. Ich ekspresja, koloryt krajów Ameryki Południowej, różnorodność i bogactwo ich kultury, zainspirowały projektanta podczas tworzenia propozycji na lato 2019, ale nie tylko. Jak uściślił Robert Kupisz - „Kolekcja LATINA to nie tylko gorące tańce i karnawał, to także życie w fawelach, gdzie codziennością mieszkańców jest widok wojsk, wojny gangów i przemoc. Ich życie dzieje się tu i teraz, dlatego mimo trudnych warunków próbują żyć normalnie: organizują konkursy piękności, gorące imprezy z nowoczesną, bardzo drapieżną muzyką i bawią się jakby jutra miało nie być”. Stąd w przestrzeni pokazu zainstalowano scenografię według pomysłu projektanta, przedstawiającą przekrój faweli, ukazujący ich specyficzne wnętrza. Na tym surowym tle przechadzały się modelki i modele, prezentujący kolekcję, w której Kupisz zawarł wszystko to, o czym wspomniał opisując swoje inspiracje. Były więc kobiece falbany, welur, delikatny pudrowy róż i biel, akcent intensywnej żółci, błysk cekinów i motyw motyla, jak również mroczna czerń, militarne motywy, deseń moro, nadruki karabinów, kontrastujące z wizerunkami religijnymi i hasłem „Libre”. Wśród zastosowanych materiałów, obok ulubionej ręcznie barwionej bawełny i wspomnianego weluru, na wybiegu królował denim, a także ortalion i skóra.

Zaprezentowane sylwetki dla niej i dla niego uświetniła biżuteria oraz zegarki z kolekcji będących w ofercie Apart. Obok zakładanych po kilka delikatnych naszyjników z krzyżykami i medalikami, na wybiegu pojawiły się kobiece zegarki marki Elixa oraz męskie modele z logo Aztorin - wszystkie wybrane do pokazu dodatki znakomicie wpisały się w klimat widowiskowej kolekcji projektanta. Pokaz miał niesamowitą dynamikę, a za jego kształt odpowiadała Kasia Sokołowska, ambasadorka Apart, choć jak sama przyznała: „Robert zazwyczaj wie, czego chce, przychodzi do mnie z głową pełną pomysłów i nawzajem się inspirujemy. Tak było również w przypadku tego pokazu”.

Pokaz oglądało ponad tysiąc gości, wśród których pojawiła się cala plejada gwiazd. Zaskoczeniem była obecność Maryli Rodowicz, dotąd nie widywanej podczas tego typu wydarzeń, a obok legendy polskiej sceny muzycznej, show Roberta Kupisza oklaskiwali m.in.: Grażyna Wolszczak, Ada Fijał, Olivier Janiak, Joanna Horodyńska, Klaudia Helejcio, Katarzyna Kolenda - Zaleska, Monika Olejnik, Magdalena Mielcarz, Joanna Krupa, Natalia Siwiec, Karolina Szostak, Wojciech Mazolewski, zaprzyjaźnieni z twórcą, czołowi polscy projektanci - Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Ilona Majer i Rafał Michalak, a także silna reprezentacja modowej blogosfery, jak np. Jessica Mercedes, Karolina Gliniecka, Magda Samborska czy Angelika Mucha.