Apart i siła kobiet według Łukasza Jemioła

Apart i siła kobiet według Łukasza Jemioła

2018-09-25

„Believe in your power” - pod takim hasłem odbył się najnowszy pokaz Łukasza Jemioła na jesień i zimę 2018/2019. W warszawskim ATM Studio, gdzie zaprezentowano kolekcję, zjawił się tłum gości od lat podziwiających talent projektanta.

Skąd takie właśnie motto? Autor kolekcji nie pozostawia wątpliwości: „Uwielbiam kobiety. To dla nich tworzę i dzięki nim. Niezmiennie jestem pod ich wrażeniem. W dzisiejszym zabieganym świecie zazwyczaj łączą pracę zawodową z życiem osobistym. Są wielozadaniowe, pełne empatii. I właśnie ich siła była dla mnie inspiracją przy tworzeniu najnowszej kolekcji. Chciałem podkreślić mocne strony kobiet przy jednoczesnym pokazaniu, że siła może iść w parze z kobiecością, seksapilem, a nawet eterycznością”.

Kilkudziesięciu stworzonym przez projektanta sylwetkom na sezon jesienno - zimowy towarzyszyła biżuteria marek Apart - partnera wydarzenia oraz Elixa. Z koncepcjami twórcy, podkreślającymi atuty i pewność siebie kobiet, doskonale współgrały szczególnie wyraziste dodatki z logo Elixa, wśród których dominowały naszyjniki z ekspresyjnymi zawieszkami. Na taki właśnie wybór postawiła Agnieszka Ścibior, znakomita stylistka odpowiedzialna za każdy look, który pojawił się na wybiegu.

Kolejna kolekcja to kolejny dowód, jak bardzo Łukasz Jemioł ceni, lubi i zna kobiety. Inspirując się modą lat siedemdziesiątych, projektant stworzył ubrania przefiltrowane przez swój styl, dzięki czemu kobieta w jego projektach emanuje zmysłowością, pewnością siebie, a przy tym czuje się komfortowo w tym, co ma na sobie. W najnowszej kolekcji są więc lekko oversizowe marynarki, miękkie dzianinowe swetry, luźne kroje. Obok nich długie kozaki, przejrzystości, skórzane elementy, kuszące nonszalancją dekolty koszul. Twórca sięgnął po swoje ulubione barwy - kolory ziemi, czerń, granat, szarości, a wśród deseni dominowały cętki, krata oraz prążki. I choć obok otulających swetrów, tiulów, koronek, wełny, szlachetnych jedwabi oraz świetnie skrojonych płaszczy nie zabrakło bawełnianych bluz w formie sukienek z nadrukowanym motto kolekcji, całość tworzyła niesamowicie spójną, konsekwentną wizję kobiety, która wierzy w siebie i swoją siłę.

Pokaz wyreżyserowała niezastąpiona Kasia Sokołowska, a klimat wykreowanego przez nią show, który był oprawą dla fantastycznych propozycji projektanta, doskonale podkreśliły utwory Pink Floyd i Eurythmics.

Podczas każdej prezentacji kolekcji Łukasz Jemioł może liczyć na obecność ogromnego grona wielbicieli swojego kunsztu, które dopisało i tym razem, a pokaz oklaskiwali m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Anna Wendzikowska, Daria Widawska, Agnieszka Dygant, Małgorzata Rozenek - Majdan i Radosław Majdan, Natalia Siwiec, Karolina Ferenstein - Kraśko, Anna Kalczyńska, Kasia Kowalska i Rebellook.