Aztorin Kite Challenge 2018

Aztorin Kite Challenge 2018

2018-07-27

Aztorin Kite Challenge to drugi etap zawodów cyklu Pucharu Polski w tym roku, odbyły się na samym początku lata na Mierzei Wiślanej w Krynicy Morskiej. Sponsorem tytularnym tej edycji pucharu była marka AZTORIN. Najlepsi zawodnicy z każdej kategorii otrzymali zegarki AZTORIN Sport. Wyjątkowe parametry tych zegarków w swojej klasie, między innymi podwyższona do 200 m wodoszczelność i szafirowe szkło, sprawiają, że AZTORIN Sport spełnia oczekiwania nawet najbardziej wymagających amatorów sportów wodnych.

Miasto Krynica Morska umożliwiło organizację tej edycji w nowym, atrakcyjnym dla kitesurferów spocie. W 13-letniej historii Pucharu Polski w kitesurfingu gościliśmy tu po raz pierwszy. Kurort, położony na Mierzei Wiślanej, między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem turystycznym w Polsce, powstało tu również kilka baz kite- i windsurfingowych. To znakomita alternatywa dla coraz bardziej zatłoczonego Półwyspu Helskiego. Zastaliśmy tu otwarty akwen z wchodzącym z kilku stron wiatrem, szeroką Białą Plażę, świetną infrastrukturę i znakomitą atmosferę. Mikroklimat tego wyjątkowego regionu sprawił, że mimo niesprzyjającej prognozy pogodowej, mogliśmy cieszyć się i słońcem i wiatrem. Pierwszego dnia, w sobotę, odbyło się 5 wyścigów formuły Kite Foil. W niedzielę warunki pogodowe pozwoliły na rozegranie konkurencji Twin Tip Race oraz całej kategorii Open Freestyle.

Pod szyldem zawodów sportowych działała VIP-owska Szkółka Kitesurfingowa. Gościł w niej znany aktor serialowy Michał Mikołajczak, który swoją przygodę z kitesurfingiem zaczął już wcześniej, pod okiem jednego z najlepszych, wielokrotnego Mistrza Polski, Victora Borsuka. Swoją nową sportową pasję do tej ekscytującej dyscypliny odkrył podczas Aztorin Kite Challenge także Rafał Maślak, Mister Polski 2014 oraz Konrad Delekta, blogger i model. W barwach Aztorin wystąpił Brazylijczyk Eudazio da Silva, który w finale freestyle walczył o zwycięstwo z Phillipem Kervelem. O pozycję trzecią i czwartą rywalizowali Maks Stępniewski i Wojtek Matysiak. Po dwóch dniach sportowej rywalizacji najlepsi zawodnicy z entuzjazmem przyjęli zegarki Aztorin.