Bergstern na RAW AIR – emocje na skoczni!

Bergstern na RAW AIR – emocje na skoczni!

2018-03-22

Raw Air – most extreme, most intense, czyli najbardziej ekstremalny i najbardziej intensywny turniej narciarski, odbywający się w surowym, zimowym klimacie Norwegii. To zawody wymagające najlepszej kondycji, koncentracji, wytrwałości, znakomitego przygotowania i odporności fizycznej. Do udziału zgłosili się i zakwalifikowali najlepsi z najlepszych, w tym Kamil Stoch, polski skoczek, triumfujący na skoczniach całego świata. Koncepcja zawodów jest nowa, a pierwszy turniej rozegrano w ubiegłym roku. W tym dołączyła do sponsorów, jako oficjalny partner zegarkowy, marka szwajcarskich zegarków Bergstern, dostępnych w Polsce wyłącznie w salonach Apart.

Nazwa Raw Air odzwierciedla skalę trudności – skoczkowie bowiem muszą w ciągu kilku dni zaprezentować się na czterech różnych skoczniach, w odległych od siebie miejscach Norwegii.  Przez dziesięć kolejnych dni skoczkowie rywalizują indywidualnie i drużynowo na obiektach w Oslo Helmenkollen, Lillehammer, Trondheim i Vikersund. Każda z tych skoczni wymaga innego przygotowania, dzień zawodów poprzedza dzień treningów i kwalifikacji, tak więc zawodnicy bez dnia odpoczynku rywalizują o zwycięstwo. Narciarze w krótkim czasie muszą w sumie oddać szesnaście skoków, co obrazuje intensywność i dynamikę, z jakimi wiąże się Raw Air. To prawdziwy maraton skoków dla zawodników, uważany jest przez wielbicieli tej dyscypliny za najbardziej emocjonujące wydarzenie sportowe. Surowa przyroda i klimat Norwegii, a także tamtejsze krystalicznie czyste powietrze dodają tym zawodom magii.

Marka Bergstern towarzyszyła Raw Air 2018 jako oficjalny partner zegarkowy, a najlepsi każdego z 4 przystanków (etapów) Raw Air otrzymywali w nagrodę szwajcarskie zegarki Bergstern. Znakomity polski skoczek, utrzymujący się na pozycji lidera w klasyfikacji Pucharu Świata Kamil Stoch, został indywidualnym triumfatorem całego cyklu Raw Air 2018, pokonując Roberta Johanssona i Andreasa Stjernena, reprezentujących kraj gospodarzy. To właśnie ta trójka stanęła na najważniejszym, finałowym podium konkursu i tym  samym wywalczyła zegarki Bergstern. Warto zaznaczyć, że w konkursie drużynowym Polacy również uplasowali się na wysokiej drugiej pozycji. Ukoronowaniem sukcesów Kamila Stocha podczas Raw Air 2018 i całego tegorocznego sezonu był moment odebrania tydzień później Kryształowej Kuli lidera Pucharu Świata w słoweńskiej Planicy.