Elixa - prezentacja kolekcji Vasina Studio

Elixa - prezentacja kolekcji Vasina Studio

2018-09-28

Vasina Maćkowiak - utalentowana projektantka mody, kostiumografka i stylistka, odpowiedzialna m.in. za look Moniki Brodki, zaprezentowała właśnie pierwszą kolekcję swojej marki VASINA STUDIO. Wokalistka, która jest muzą i przyjaciółką kreatorki, była oczywiście specjalnym gościem wydarzenia.

Pokaz odbył się w sali kolumnowej warszawskiego kompleksu Mińska 65, a uświetniły go zegarki oraz biżuteria marki Elixa, która ze swoją wyrazistą estetyką, doskonale wpisała się w charakter niezwykle wizjonerskich i nietuzinkowych propozycji autorstwa Vasiny. Podobnie jak wzory marki, także projekty Vasiny mocno nawiązują do graficznych inspiracji, i to zarówno w formie krojów, jak i printów, które autorka kolekcji sama zaprojektowała. Wyrazista forma ubrań to łącznik wszystkich zaprezentowanych kreacji - „Jest dla mnie zawsze punktem wyjścia” wyjaśnia Vasina.

Również w kwestii kolorów, projektantka nie ogranicza się do palety stonowanych barw, ale sięga po odcienie intensywne, wyraziste i odważnie łączy je ze sobą. Na wybiegu pojawiły się m.in.: wibrująca magenta, żółć, czerwień, oranż, niebieski, błysk złota i srebra, ale także beże, biel, pastelowy błękit oraz łososiowy. Ciekawy, barwny efekt to także zasługa nadrukowanych na ubraniach obrazów Sebastiana Pawlaka.

Obok bardzo oryginalnych, zwracających uwagę krojem i detalami stylizacji zainspirowanych kimonami, tiulowych spódnic i bluzek z kryształowymi aplikacjami, Vasina zaproponowała także bliższe klasyce garnitury czy koszulowe bluzki. Skąd taki niesamowity przekrój stylów oraz nazwa kolekcji, która w języku polskim oznacza personę? „Obserwowanie ludzi oraz tego, jak ich styl przekłada się na osobowość sprawia mi przyjemność” - powiedziała projektantka.

W roli dodatków biżuteryjnych pojawiły się wzory z kolekcji marki Elixa - Vasina postawiła przede wszystkim na zegarki oraz mocny design pierścionków o niebanalnych kształtach i przykuwających uwagę formami XXL. Ich wyrazisty styl doskonale wpisał się w nieszablonową koncepcję kolekcji Vasiny.

O emocje na wybiegu - poza autorką zaskakujących projektów oraz stylistką Marią Szaj - zadbała oczywiście ambasadorka Apart i reżyserka pokazów Kasia Sokołowska, natomiast oprawę muzyczną specjalnie dla show wykonali na żywo - jej autor Krzysztof Zalewski, o którego wizerunek sceniczny także dba Vasina oraz Monika Brodka.

Do grona wielbicieli talentu projektantki i jej unikalnego, awangardowego spojrzenia na modę, należą także m.in.: aktorki Izabela Kuna, Agnieszka Żulewska i Laura Samojłowicz, Marta Kuligowska, Jaga Hupało, która wystylizowała fryzury podczas pokazu, Jacob Kosel, Tomasz Jacyków, Rebellook i wielu innych. Ten pierwszy w portfolio VASINA STUDIO pokaz zwieńczy specjalne wydawnictwo albumowe, w którym znajdą się fotografie wykonane przez Magdę Wunsche i Agnieszkę Samsel.