Elixa partnerem plebiscytu Elle Style Awards 2018

Elixa partnerem plebiscytu Elle Style Awards 2018

2018-10-02

Polskie wydanie magazynu „ELLE” po raz piąty wyłoniło nagrodzonych w organizowanym przez wydawnictwo plebiscycie ELLE STYLE AWARDS. Nowoczesne statuetki dla laureatów przygotowane zostały w pracowniach Apart. Wręczono je podczas uroczystej gali w nowym budynku Desa Unicum w Warszawie. Po raz kolejny sponsorem plebiscytu była marka Elixa.

Z okazji piątej edycji plebiscytu zmieniono nieco formułę uroczystości wręczenia statuetek i zamiast tradycyjnej gali, event przypominał bardziej audiowizualną wystawę, podczas której w oryginalny sposób zaprezentowano dzieła nominowanych do nagrody.

Wydarzenie prowadziła redaktor naczelna magazynu Marta Drożdż w duecie z Olivierem Janiakiem - redaktorem naczelnym „ELLE Man”, a w tym roku statuetki ELLE STYLE AWARDS odebrało grono znakomitych osobowości, związanych w różny sposób ze światem mody. Tytuł Projektanta Roku przypadł cenionym i bliskim marce Elixa Ilonie Majer i Rafałowi Michalakowi, tworzącym duet MMC. Pokazom ich kolekcji towarzyszą cyklicznie dodatki z logo Elixa – sponsora plebiscytu.

Ikoną Stylu okrzyknięto aktorkę Marietę Żukowską, która odebrała statuetkę za umiejętną zabawę z modą, przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i zmysłowości; natomiast męski odpowiednik tego wyróżnienia - tytuł Najbardziej Stylowego Mężczyzny - przypadł Łukaszowi Jemiołowi. Jeden z ulubionych projektantów gwiazd od lat współpracuje przy kolejnych pokazach z marką Apart, której biżuteryjne dodatki towarzyszą sylwetkom na wybiegu.

Nagrodę dla Fotografa Roku także odebrał duet - Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik, którzy są razem itworzą nie tylko w pracy, ale i w życiu. Doceniono ich za niezwykłą pasję. Statuetka z wyróżnieniem dla Odkrycia Roku powędrowała do rąk jednego z czołowych choreografów ruchu na świecie Pata Bogusławskiego, a w kategorii Modelka/Model Roku zwyciężył Dominik Sadoch, mogący się pochwalić m.in. współpracąz domem mody Dior.

Nagrodę Odpowiedzialna Moda ELLE x H&M przyznano Anji Rubik. Pracę modelki łączy z zaangażowaniem w ważne sprawy społeczne i ochronę środowiska; tu szczególnie doceniono jej projekt edukacyjny #sexedpl. Specjalne Wyróżnienie Redakcji ELLE otrzymała Marta Karwacka - specjalistka od etyki w biznesie, która zwraca uwagę na trudne tematy w modzie. Wyróżnienie dla Marki Roku otrzymała Anka Krystyniak za kreatywne łączenie symboliki i numerologii w projektowanych przez siebie dodatkach.

W uroczystym podsumowaniu plebiscytu ELLE STYLE AWARDS udział wzięli m.in.: Magda Mołek, Marta Dyks, Michelle Gutknecht, Joanna Horodyńska, Jacob Kosel, Dorota Williams, Natalia Klimas i inni.