Gwiazdy Dobroczynności i statuetki Apart

Gwiazdy Dobroczynności i statuetki Apart

2018-02-12

Laureaci plebiscytu „Gwiazdy Dobroczynności” odebrali statuetki autorstwa marki Apart podczas wyjątkowego balu charytatywnego w warszawskim hotelu Sofitel. Apart od kilku lat wspiera tę szlachetną ideę, zainicjowaną przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.
To już dziewiąta edycja nagrody, przyznawanej w kilku kategoriach, a o tym która ze znanych i lubianych osób, zaangażowanych w działalność społeczną i charytatywną ją otrzyma, decydują internauci, Kapituła Nagrody, a także magazyn „SHOW” - partner główny plebiscytu oraz Fundacja Odpowiedzialnego Biznesu, którzy przyznają specjalne wyróżnienia.

Internauci swoje wyróżnienia przyznali: Joannie Brodzik w kategorii „Społeczeństwo” za jej trwającą ćwierć wieku aktywność na rzecz Festiwalu Lubuskie Prezentacje Wokalne Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski oraz działania na rzecz osób niepełnosprawnych; prezenterowi pogody Bartkowi Jędrzejakowi za niezwykle czynną rolę ambasadora Fundacji Anny Wierskiej „Dar Szpiku”, nagrodzonemu w kategorii „Zdrowie” oraz Reprezentacji Artystów Polskich, w skład której wchodzą znane osoby z różnych środowisk, m.in. sportowcy, muzycy i aktorzy. Reprezentację nagrodzono za bardzo szerokie zaangażowanie w różne przedsięwzięcia charytatywne.

Laureaci otrzymali ufundowane, zaprojektowane i wykonane przez markę Apart statuetki, nawiązujące formą do kształtu gwiazdy oraz czeki od organizatora wydarzenia, które nagrodzeni mogli przekazać wybranej przez siebie organizacji dobroczynnej.
W ramach plebiscytu przyznano także specjalne wyróżnienia. Kapituła nagrodziła Filipa Chajzera Honorową Gwiazdą Dobroczynności za niesamowite i spektakularne akcje, do których wykorzystuje swoją rozpoznawalność i sympatię widzów.
Specjalnym wyróżnieniem dwutygodnik „SHOW” uhonorował w tym roku Katarzynę Zielińską za jej wsparcie dla dzieci autystycznych i ich bliskich, dzięki czemu problematyka autyzmu stała się szerzej znana. Aktorka wybrała w ten wyjątkowy wieczór biżuterię z kolekcji Apart Indali i prezentowała się olśniewająco.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przyznało Gwiazdę Dobroczynności znakomitej wokalistce jazzowej Adze Zaryan za jej działalność na rzecz równości i praw mniejszości.

Znakomita oprawa balu, nagrody oraz muzyka na żywo to nie wszystko - podczas uroczystego wieczoru odbywają się także liczne licytacje, z których dochód jest przeznaczany na cele dobroczynne.