"J'ai conscience" duetu MMC z marką Elixa

2018-06-06

Najnowszy pokaz MMC na jesień i zimę 2018/2019 odbył się w warszawskiej Królikarni i jak każda kolejna odsłona twórczości Ilony Majer i Rafała Michalaka, przyciągnął tłumy wielbicieli ich charakterystycznego, nietuzinkowego stylu.
Duet tworzący pod szyldem MMC przyzwyczaił swoich admiratorów do konsekwentnego wyrażania własnej wizji mody - z jednej strony doskonale rozpoznawalnej, z drugiej za każdym razem zaskakującej. W ten niezwykły klimat doskonale wpisuje się marka Elixa i jej nowatorski design biżuteryjnych dodatków i zegarków. Premierze najnowszych propozycji modowych twórców towarzyszyło hasło "J'ai conscience", czyli „Mam świadomość”, co jasno określa grupę, do której przede wszystkim są one skierowane - do silnych, odważnych i świadomych swojej wartości osób. To także swoisty manifest świadomie obranej drogi, którą podążają artyści. Projekty twórców są przede wszystkim oparte na znakomitym krawiectwie, poddanym dekonstrukcji i zestawionym z elementami mody ulicznej. Duet MMC nie unika trudnych krojów i ulubionego oversize’u. Na wybiegu nie zabrakło oczywiście flagowych puchowych kurtek w odświeżonej odsłonie, warstwowych sylwetek i zaskakujących połączeń kolorów i faktur materiałów. Charakterystyczna dla wizji Ilony Majer i Rafała Michalaka nonszalancja oraz eklektyzm tworzą zdumiewająco spójną, harmonijną całość, którą tak bardzo cenią komentatorzy modowi i wielbiciele talentu duetu. Entuzjastycznie na temat najnowszej kolekcji wypowiedziała się wokalistka Katarzyna Stankiewicz – „Znam ten duet od 1998 roku, poznaliśmy się jeszcze za ich czasów łódzkich, gdy zaczynali jako skromni projektanci. Byłam ich pierwszą ambasadorką, zrobiliśmy wspólnie duży katalog z ich projektami i piękną sesją zdjęciową. Już wtedy było widać duży potencjał, który rozkwitł w ostatnich latach. Dla mnie każdy ich pokaz to sentymentalna podróż, za każdym razem kontynuują tę samą ideę, zaczętą przed laty”.

Oczywiście doskonały pokaz wymaga specjalnej oprawy, która wydobędzie to, co najpiękniejsze i najważniejsze w kolekcji. Do zaprezentowanych podczas show sylwetek dobrano biżuteryjne wzory z logo Elixa, doskonale współgrające ze stylem MMC, a więc z jednej strony były to cechujące się graficzną surowością bransolety, z drugiej wzory o regularnej strukturze gęstego splotu, jak na przykład naszyjniki, zakładane pojedynczo lub kilka jednocześnie. Z propozycjami duetu świetnie korespondowały także kolczyki - supermodne wariacje na temat klasycznych kół oraz oparte na kilkuelementowych, geometrycznych kompozycjach.

Intrygujące widowisko w klasycystycznych wnętrzach budynku Królikarni wyreżyserowała niezawodna Kasia Sokołowska, ambasadorka Apart. Ciekawym elementem scenografii były duże, barwne poduszki, na których podczas finału usiadły modelki. W otoczeniu prostej architektury wnętrz Królikarni modowe dzieła autorstwa MMC podziwiali m.in.: Kasia Zielińska, Ada Fijał, Roma Gąsiorowska, Natasza Urbańska, Kasia Stankiewicz, Łukasz Jemioł, Magdalena Mielcarz, Joanna Horodyńska - muza i promotorka duetu, Robert Kupisz, Karolina Pisarek, jak również reprezentacja blogosfery - Rebellook, Angelika Mucha oraz Red Lipstick Monster i wielu innych.