Narciarskie loty mistrzów z marką Bergstern

Narciarskie loty mistrzów z marką Bergstern

2018-01-23

Oberstdorf to słynne górskie uzdrowisko w niemieckich Alpach, w którym zawody w skokach narciarskich odbywają się od kilku dziesięcioleci. Tradycja ta rozwinęła się na tyle, by to urokliwe miejsce po raz kolejny stało się gospodarzem Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. Sponsorem i partnerem tego spektakularnego widowiska sportowego, transmitowanego przez media z całego świata, była szwajcarska marka Bergstern, której czasomierze w Polsce dostępne są wyłącznie w Apart.

Mamucia skocznia w Oberstdorfie ponownie była świadkiem wspaniałych wyczynów najlepszych światowych skoczków narciarskich, rywalizujących indywidualnie i w konkursie drużynowym. Już kwalifikacje dostarczyły widzom zgromadzonym wokół obiektu i przed telewizorami mocnych wrażeń. Nowy rekord skoczni ustanowił Norweg Daniel Andre Tande, który zwyciężył indywidualnie i wygrał m.in. szwajcarski zegarek Bergstern, z kolekcji…,. Dwukrotny triumfator Turnieju Czterech Skoczni, polski mistrz Kamil Stoch zdobył srebrny medal, natomiast trzecie miejsce na podium zajął niemiecki zawodnik Richard Freitag. Rywalizacja drużyn była równie pasjonująca: w tym konkursie po najwyższe laury sięgnęła ekipa norweska, pokonując Słoweńców oraz polskich skoczków, którzy w składzie Kamil Stoch, Piotr Żyła, Stefan Hula i Dawid Kubacki wywalczyli w pięknym stylu brązowy medal.

Konkursy indywidualne w lotach narciarskich organizowane są od 1972 roku, natomiast drużynowe odbyły się dopiero po raz siódmy, tym bardziej cieszy znakomita forma i doskonały wynik polskich zawodników.