Sezon jeździecki z Albertem Riele

2018-07-02

Marka szwajcarskich zegarków Albert Riele i w tym roku obecna jest na wielu krajowych parkurach w ramach partnerstwa z Polskim Związkiem Jeździeckim. Początek lata obfitował w szereg ciekawych wydarzeń hippicznych. Najważniejszymi z nich były m.in. Ciekocinko Spring Tour na przełomie maja i czerwca, jak również czerwcowe zawody w Poznaniu CSI 4 – IX Memoriał Macieja Frankiewicza. Na obydwu imprezach laureaci otrzymali w nagrodę szwajcarskie zegarki Albert Riele.

Konkurs Grand Prix Ciekocinko Spring Tour wygrał reprezentant Izraela, Elad Yaniv na ogierze E. Clintons Diamant. To ten zawodnik został szczęśliwym posiadaczem zegarka Albert Riele. Jeźdźcy walczyli o zwycięstwo w dwóch rundach. Parkur okazał się bardzo wymagający, niemal każdy zawodnik kończył przejazd z punktami karnymi. Zwycięzca zachował zerowe konto do końca.

Wysoka ranga czterech gwiazdek oraz premie finansowe w wysokości 860 tysięcy złotych przyciągnęły na start w Poznaniu wielu zawodników ze światowej czołówki, a także wszystkich najlepszych polskich jeźdźców. Kibice w stolicy Wielkopolski podziwiali  medalistów olimpijskich, medalistów mistrzostw Świata, Europy i Polski. Każdego dnia odbywał się konkurs zaliczany do światowego rankingu, a kulminacją sportowych wydarzeń było niedzielne Grand Prix z pulą nagród 100 tysięcy euro, który jednocześnie był kwalifikacją do Mistrzostw Europy 2019, Mistrzostw Świata 2018 i Igrzysk Olimpijskich 2020. To niezwykle prestiżowy konkurs, bowiem zwycięzca oprócz wysokiej premii finansowej, zdobywa 100 punktów do światowego rankingu. Grand Prix wygrała  reprezentantka Czech, Emma Augier De Moussac na klaczy Diva. Najlepszym Polakiem, który zajął drugie miejsce i otrzymał nagrodę specjalną – szwajcarski zegarek marki Albert Riele okazał się Andrzej Opłatek na El Campie. Gratulujemy laureatom znakomitych umiejętności!