Statuetki Apart dla Kobiet Roku Glamour 2018

Statuetki Apart dla Kobiet Roku Glamour 2018

2018-09-18

Po raz kolejny przyznano prestiżowe wyróżnienia Kobieta Roku Glamour! Gala wręczenia statuetek, które od koncepcji po finalny kształt powstały w pracowni Apart - partnera plebiscytu, wręczono podczas uroczystej gali w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Plebiscyt przygotowuje od kilku lat polska edycja miesięcznika „Glamour”, a laureatki w pięciu kategoriach tym razem wyłoniła redakcja magazynu. Nagrodzono kobiety, które wyróżniły się w mijającym roku szczególnymi osiągnięciami na różnych polach, a ich działania inspirują innych i wpływają na postawy oraz wybory wielu osób.

Jednej z tegorocznych statuetek Apart nie mogła po prostu nie otrzymać Joanna Kulig. Wszechstronnie utalentowana aktorka podbiła serca widzów i krytyków filmowych rolą Zuli w „Zimnej wojnie” Pawła Pawlikowskiego i od premiery obrazu podczas festiwalu w Cannes zbiera entuzjastyczne recenzje za swoją kreację na całym świecie.

Za edukacyjną akcję #sexedpl, skierowaną do młodych ludzi i przełamującą tabu wyróżnienie odebrała Anja Rubik, która obok bycia jedną z najbardziej topowych światowych modelek, intensywnie angażuje się w akcje społeczne oraz na rzecz ochrony środowiska.

Tytuł Kobiety Roku Glamour przypadł również Arecie Szpurze - współautorce marki modowej Local Heroes, która odniosła niebywały sukces, a aktualnie aktywistce, również działającej na rzecz ochrony przyrody i propagatorce ruchu Less Waist. Karolina Kuklińska - Kosowicz z kolei została nagrodzona za stworzenie marki kosmetycznej Yope, natomiast w sferze social mediów wyróżniono Katarzynę Bigos za szczerość, otwartość i pozostawanie w zgodzie ze sobą. Dziewczyną Roku Glamour decyzją czytelniczek i czytelników została Magda Bębenek.

W wydarzeniu, poza laureatkami tytułu Kobieta Roku Glamour, udział wzięło wielu wspaniałych gości, m.in. Kasia Sokołowska - ambasadorka Apart, Robert Biedroń, Margaret, Marcin Tyszka, Ilona Majer i Rafał Michalak, Jakob Kosel, Magda Samborska, Marta Dyks, Robert Woliński, Justyna Jędrzejczyk, Lidia Kalita i wielu innych.