Współczesna podróżniczka wg Jemioła & Apart

Współczesna podróżniczka wg Jemioła & Apart

2018-03-09

Łukasz Jemioł sprawił wielbicielkom mody nie lada niespodziankę. Nie dość, że jego najnowszy, zaprezentowany w warszawskiej Praskiej Drukarni pokaz odbył się w Dzień Kobiet, to jeszcze propozycje projektanta były czystą kwintesencją kobiecości.

Surowe wnętrza Drukarni stanowiły idealne tło dla wyróżniających się kolorystyką, materiałami i luźnymi krojami kreacji Łukasza Jemioła. Jak powiedział sam twórca, zainspirowały go podróże, a szczególnie Ameryka Południowa, jej różnorodność, krajobrazy, natura i koloryt. Stąd wśród dominujących barw pojawiły się biele, szarość i zamglone odcienie niebieskiego, akcenty miętowej zieleni oraz wyrazistej, brazylijskiej żółci. Uwagę zwracały także intrygujące printy, nawiązujące do dzikości przyrody tego kontynentu oraz haftowane sylwetki tukanów. Nowoczesna nomadka według projektanta nie rezygnuje z elegancji, nosi się komfortowo, nonszalancko, zmysłowo i jest nieskrępowana konwenansami; na wybiegu królowały lekkie dzianiny i jedwabie, które w naturalny sposób oferują wygodę dzięki luźnym krojom i zwiewności. Taki styl zawsze był bliski Jemiołowi.

Do sylwetek stworzonych przez projektanta, stylizująca pokaz Agnieszka Ścibior dopasowała złote biżuteryjne wzory z kolekcji marki Elixa, wśród których dominowały naszyjniki, bransolety i kolczyki. Zgodnie z obowiązującymi trendami, modelki nosiły po kilka naszyjników różnej długości lub gotowe projekty kaskadowe oraz pojedyncze, długie wzory z intrygującymi zawieszkami. Na wybiegu przykuwał uwagę m.in. bestsellerowy naszyjnik z detalem w formie półksiężyca; świetnie wypadły także wyraziste graficzne bransolety z linearnymi motywami oraz kilkuelementowe projekty z cyrkoniami i rzemieniem, idealnie wpisujące się w DNA kolekcji.

Pokaz Łukasza Jemioła tradycyjnie przyciągnął tłumy wielbicielek i wielbicieli. Jedną z najjaśniejszych gwiazd była ambasadorka Apart Małgorzata Socha, muza i przyjaciółka twórcy. Aktorka pojawiła się oczywiście w looku z najnowszej kolekcji projektanta i bransolecie marki Elixa. Wyreżyserowane przez Kasię Sokołowską show podziwiali także m.in.: Małgorzata Kożuchowska, Tomasz Ciachorowski, Agnieszka Woźniak - Starak, Karolina Pisarek, Rafał Maślak oraz Ilona Majer i Rafał Michalak z duetu MMC.