Aztorin Kite Challenge 2019

Aztorin Kite Challenge 2019

2019-08-01

W dniach 26 – 28 lipca 2019 r. rozegrano AZTORIN Kite Challenge, zawody w kitesurfingu zaliczane do punktacji Pucharu Polski. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Polski Związek Kiteboardingu, a najlepszym zawodnikom przyznano nagrody od sponsora tytularnego imprezy – sportowe zegarki AZTORIN.

Marka AZTORIN wspiera tę dyscyplinę sportu od wielu lat. Linia sportowych zegarków AZTORIN to świetna propozycja dla miłośników aktywnego trybu życia i amatorów różnego rodzaju sportów. Słoneczna aura i silny wiatr sprzyjały zawodnikom przez 3 dni zawodów w Rewie i pozwoliły na rozegranie wszystkich zaplanowanych konkurencji. Rewa, jako  jeden z najlepszych spotów do uprawiania kiteboardingu w Polsce, a nawet na świecie, i tym razem okazała się świetnym wyborem do organizacji kolejnego przystanku Pucharu Polski. Czyste i zadbane plaże gminy Kosakowo zapełniły się na ten weekend turystami, którzy śledzili to, co działo się w strefie zawodów. Zawodnicy i zawodniczki wystartowali w trzech konkurencjach: Freestyl’u, Kite Foilu oraz Twin Tip Racingu.

Oprócz zawodników, na zawodach Aztorin Kite Challenge nie zabrakło gwiazd. Gościem specjalnym imprezy był utytułowany Victor Borsuk, wielokrotny Mistrz Polski w kitesurfingu, wspaniały freestyler, ambasador marki Aztorin. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem, m.in. z zaproszonymi gwiazdami. Swoich sił w kitesurfingu po raz pierwszy próbowała influencerka Sylwia Nowak i aktorka Anna Oberc. Z kolei aktor Marcin Korcz jest zapalonym kitesurferem i świetnie pływa na desce, od wielu lat fascynuje się tym sportem.