Bergstern odmierza czas na szwajcarskim maratonie

Bergstern odmierza czas na szwajcarskim maratonie

2019-09-25

Logo Bergstern można przez cały rok oglądać na tzw. stałej linii startowej Jungfrau Marathon w szwajcarskim Interlaken. To miejsce, z którego rozpoczyna się Jungfrau Marathon, jeden z najbardziej znanych górskich maratonów, nazywany najpiękniejszym na świecie ze względu na niezwykle malowniczą trasę, przebiegającą w szwajcarskich Alpach.

W przeddzień głównego maratonu odbywa się szereg atrakcji, m.in. minimaraton z udziałem dzieci oraz pararace angażujący niepełnosprawnych. Maraton jest wielkim wydarzeniem w Interlaken, towarzyszą mu występy lokalnych muzyków, tradycyjne tańce w strojach ludowych itp.

Bergstern został sponsorem i oficjalnym partnerem pomiaru czasu na maratonie. W ramach współpracy powstała specjalna limitowana edycja zegarka Bergstern Active z logo maratonu na tarczy. Tysiące biegaczy z całego świata spotyka się co rok we wrześniu, w szwajcarskich Alpach, by spróbować swoich sił w tym wymagającym, górskim maratonie. W tym roku długo wyczekiwany dzień szwajcarskiego maratonu Jungfrau rozpoczął się pogodnym porankiem na starcie w Interlaken. Zawodnicy energicznie ruszyli w trasę, a za oficjalny pomiar czasu odpowiadał Bergstern. Poranne słońce dość szybko schowało się za nisko zawieszonymi chmurami. Na finiszu, wysoko w Alpach, na zawodników czekała już mgła, deszcz i ostry, górski chłód. Trudne warunki powodowały, że z tym większą satysfakcją uczestnicy kończyli bieg.

Do mety pierwszy dobiegł Brytyjczyk Robbie Simpson, a pierwszą kobietą była Szwajcarka Simone Troxler. Alpejski Jungfrau Marathon zakończył się wieczorną ceremonią rozdania nagród w międzynarodowym gronie – wśród nich najlepszy zawodnik i zawodniczka w każdej z grup wiekowych otrzymali szwajcarskie zegarki Bergstern z limitowanej edycji dedykowanej maratonowi. Zachwycili się nimi zarówno organizatorzy maratonu, jak i jego uczestnicy. Na starcie ostatecznie stawiło się 4040 uczestników z różnych krajów świata, jednak maraton nie wszystkim udało się ukończyć: do mety dobiegło 2847 mężczyzn i 866 kobiet (łącznie 3713 osób). Gratulujemy wszystkim dzielnym biegaczom! Dziękujemy też zawodnikom #Bergstern Team, którzy wystartowali w Jungfrau Marathon i z sukcesem ukończyli ten trudny bieg!