Elixa sponsorem Elle Style Awards 2019

Elixa sponsorem Elle Style Awards 2019

2019-10-07

Doroczna gala wręczenia wyróżnień ELLE STYLE AWARDS odbyła się w stołecznej Galerii Zachęta. Miała wyjątkowy charakter ze względu na jubileusz 25-lecia istnienia polskiej edycji magazynu „ELLE”. Nowoczesne i eleganckie statuetki dla nagrodzonych ze świata mody powstały w pracowniach Apart.

ELLE STYLE AWARDS 2019 wręczono po raz szósty i po raz kolejny sponsorem plebiscytu była marka ELIXA. Jego laureatami są przede wszystkim osoby związane z modą, których talent i kreatywność szczególnie zachwyciły w mijającym roku. Galę wręczenia ELLE STYLE AWARDS poprowadził Olivier Janiak, redaktor naczelny „ELLE Man”, a wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wręczali nagrodzonym m.in. ubiegłoroczni zwycięzcy i redaktorzy magazynu „ELLE”.

W kategorii Ikona Stylu statuetkę przyznano Magdalenie Cieleckiej - pięknej i charyzmatycznej aktorce filmowej i teatralnej, którą doceniono za umiejętność łączenia nonszalancji, naturalności i zmysłowości. Statuetkę w kategorii Projektant Roku odebrała Ania Kuczyńska, doceniona za minimalizm, w duchu którego tworzy swoje eleganckie, ale także praktyczne ubrania. Cleo Ćwiek została wyróżniona jako Modelka Roku. Laureatka nie tylko zachwyca przed obiektywem, ale także angażuje się w działalność na rzecz zdrowia psychicznego w ramach swojej fundacji. Tytuł Fotograf Roku przypadł Gosi Turczyńskiej tworzącej sesje – w tym także okładkowe, w których można odkryć tak odwagę i zmysłowość, jak i subtelność. Jessica Mercedes Kirschner odebrała statuetkę w kategorii Marka Roku za stworzoną przez siebie markę Veclaim, z ubraniami łączącymi wyraziste printy z krojami nawiązującymi do lat ‘80; Z kolei Odkryciem Roku okrzyknięto katowickie wydarzenie modowe KTW Fashion Week, a statuetki odebrali dyrektor artystyczna Anna Puślecka i pomysłodawca przedsięwzięcia Rafał Wyszyński. Wyróżnienie w kategorii Odpowiedzialna Moda ELLE&HM przyznano polskiej marce Bio2Materials, tworzącej tekstylia i materiały pochodzenia organicznego.

Z okazji przypadającego jubileuszu pojawienia się „ELLE” na polskim rynku wydawniczym, gali towarzyszyła digitalowa wystawa okładek magazynu, jakie ukazały się na przestrzeni 25 lat, a przy Łazienkach Królewskich otwarto wystawę ELLE Icons poświęconą najważniejszym twórcom, mającym największy wpływ na polską modę w ostatnim ćwierćwieczu.

W gali wręczenia nagród miesięcznika „ELLE” udział wzięło wielu gości - obok laureatów pojawili się m.in. projektanci: Ilona Majer i Rafał Michalak z MMC, Marcin Paprocki i Mariusz Brzozowski, Gosia Baczyńska, a także Karolina Gorczyca, Edyta Zając, Justyna Wasilewska, Joanna Horodyńska, Julia Wieniawa, Katarzyna Warnke, Anna Jagodzińska i wielu innych.

Wcześniej, w ramach 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, ufundowaną przez Apart statuetkę KRYSZTAŁOWA GWIAZDA ELLE odebrał Bartosz Bielenia za zjawiskową kreację aktorską w obrazie Jana Komasy „Boże ciało”.