Jeździeckie lato z zegarkami Albert Riele

Jeździeckie lato z zegarkami Albert Riele

2019-09-19

Letni sezon jeździecki obfitował w szereg ciekawych wydarzeń z udziałem marki szwajcarskich zegarków Albert Riele. Najwięcej emocji dostarczył wszystkim zainteresowanym hippiką wielki sukces i awans polskiej drużyny WKKW, która zwyciężyła w kwalifikacjach olimpijskich, zyskując tym samym prawo startu w przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich w Tokio! Drużyna wystartowała podczas Festiwalu Jeździeckiego Baborówko 2019 w Wielkopolsce. Cała grupa wraz z trenerem została uhonorowana m.in. nagrodą w postaci szwajcarskich zegarków Albert Riele. Cieszymy się, że po wielu latach przerwy zobaczymy Polaków w rywalizacji zespołowej na olimpiadzie w 2020 r.

Z kolei na Mistrzostwach Polski Seniorów w skokach przez przeszkody w KJ Osadkowski w Jakubowicach zwyciężył Wojciech Wojcianiec i to on przez najbliższy rok będzie nosić zaszczytny tytuł Mistrza Polski, a na ręku szwajcarski zegarek Albert Riele. Przyzwyczailiśmy się, że tytułu mistrza skutecznie bronił Jarosław Skrzyczyński, jednak nie brał on udziału w tegorocznych zmaganiach MP. Kibice z niecierpliwością śledzili przebieg finału. Tradycyjnie w trakcie zawodów w Jakubowicach rozgrywane są nieoficjalne Mistrzostwa Polski kobiet - Ladies Cup. Najlepszą amazonką okazała się Magda Kamińska, która wystartowała wraz z 8-letnim wałachem Brandy.

Wspaniałych jeździeckich wrażeń dostarczają co rok zawody Baltica Tour w Ciekocinko na Pomorzu. Wiosenna i letnia edycja przyciąga coraz więcej zawodników, koni i widzów. Wiosną w Ciekocinko zwycięzcą najważniejszego konkursu Grand Prix i posiadaczem zegarka Albert Riele został reprezentant Luksemburga Marcel Ewen. Pierwszy tydzień jeździeckich rozgrywek podczas Baltica Summer Tour zakończył się zwycięstwem 17-letniego Duńczyka Theodora Linde na koniu Grand Cru Van Paemel. Pokonał 52 jeźdźców i uplasował się przed Polakiem, Kamilem Grzelczykiem na Wibaro oraz swoją siostrą, Phillippą W. Linde, dosiadającą Eliena. Ta kolejność odwróciła się w finale, w drugim tygodniu trwania zawodów Baltica Equestrian Summer Tour – wtedy laureatem najbardziej wyczekiwanego konkursu CSI2* Grand Prix zamykającego cykl został reprezentant Polski, Kamil Grzelczyk na Wibaro. Obaj zwycięzcy otrzymali oczywiście w nagrodę szwajcarskie zegarki Albert Riele.

Gratulujemy wszystkim utalentowanym jeźdźcom, a szczególnie laureatom tych konkurencji, w których nagrodą były zegarki Albert Riele. Życzymy, by odmierzały same szczęśliwe chwile! Nadchodząca zima wcale nie oznacza przerwy w jeździeckich rozgrywkach. Niedługo rozpocznie się sezon halowy z głośnym cyklem zawodów Cavaliada Tour. Tutaj również nie zabraknie na parkurze marki Albert Riele.