Łukasz Jemioł i Apart na wiosnę i lato 2019

Łukasz Jemioł i Apart na wiosnę i lato 2019

2019-03-26

Łukasz Jemioł zaskoczył swoim najnowszym pokazem na wiosnę i lato 2019. Nie tylko prostą i ciekawą scenografią z podwieszonymi elementami w formie wycinanek, zdobiącymi wnętrza warszawskiego budynku DESA Unicum, ale przede wszystkim projektami, które zaprezentował tradycyjnie już z biżuteryjnymi dodatkami marki Apart.

Show Łukasza Jemioła to zawsze oczekiwane wydarzenie, projektant należy bowiem do polskiej czołówki twórców mody. Tym razem postawił na odwołania do stylu retro, szczególnie do lat 70. i 80., romantyzmu i jednocześnie minimalizmu; w stworzonych przez Łukasza Jemioła sylwetkach pojawiają się zarówno miękko układające się wokół sylwetki sukienki, bluzki w stylu vintage z bufiastymi rękawami, ażury i wycięcia. Wśród printów dominowały eteryczne desenie, zaczerpnięte z wzornictwa typowego dla holenderskiej porcelany: charakterystyczne wybarwienia materiałów tie-dye, głównie w odcieniach biało-niebieskich. Kolekcję oparto na szlachetnych tkaninach, takich jak żakard, jedwabie czy koronki oraz wpleciono w nie nieśmiertelny jeans. Wszystko to ujęto w bezpretensjonalną, nonszalancką formę, podkreśloną ulubioną przez projektanta paletą barw, czyli przytłumionym błękitem, nude, bielą, odrobiną granatu i czerni. Całość balansuje między casualową wygodą a komfortową, nie do końca zdefiniowaną elegancją.

Równie ważną rolę w zaprezentowanych sylwetkach pełniła biżuteria z kolekcji Apart, doskonale dobrana przez Agnieszkę Ścibior. Stylistka postawiła na świetlistość bardzo modnego w tym sezonie motywu łańcuszka o różnych splotach. Pojawiły się więc złote naszyjniki o zróżnicowanych długościach łączone w kaskadowe kompozycje oraz kolczyki ze swobodnie opadającymi detalami. Na wybiegu nie zabrakło także bardziej wyrazistych dodatków z kolekcji marki Artelioni, wykorzystujących m.in. koliste motywy oraz nawiązujące do charakteru starożytnych ozdób.

Wśród oklaskujących pokaz gwiazd nie zabrakło ambasadorki Apart Małgorzaty Sochy w biżuterii marki i w kreacji autorstwa Łukasza Jemioła, a także cieszącej się ogromną sympatią widzów Kasi Zielińskiej, ambasadorki Artelioni, która nie kryła zachwytu nad nową kolekcją. Obecni byli również Małgorzata Kożuchowska, Katarzyna Warnke, Karolina Szostak, Beata Ścibakówna, Mikołaj Komar, Anna Kalczyńska, Sylwia Nowak, Marcin Cejrowski i wielu innych.