Nowa kolekcja MMC Studio i Elixa

Nowa kolekcja MMC Studio i Elixa

2019-04-08

Przewrotny tytuł nie mógł zmylić grona wielbicieli twórczości Ilony Majer i Rafała Michalaka. Najnowsza, zaprezentowana w industrialnej przestrzeni warszawskich Miejskich Zakładów Autobusowych kolekcja duetu, nic wspólnego z ciszą nie miała. Wyrazistemu pokazowi towarzyszyła oczywiście marka Elixa i jej biżuteria.

Pokazy MMC Studio należą do najbardziej wyczekiwanych przez koneserów mody, i nie inaczej było tym razem. Projektanci zaprezentowali kolekcję na jesień i zimę 2019/2020, ale nie zabrakło w niej propozycji dedykowanych wiośnie i letnim miesiącom. Obok kultowych już puchowych kurtek, goście zobaczyli na wybiegu letnie sukienki, garnitury, koszule, płaszcze, zarzucone jakby od niechcenia duże szale. Każdy, kto zna twórczość MMC wie, że te - wydawałoby się oczywiste elementy garderoby, zostaną twórczo przekonstruowane, powiększone i zdefiniowane na nowo, zgodnie z filozofią dwóch nietuzinkowych i utalentowanych osobowości, ukrytych za nazwą marki.

A więc jeśli garnitur, to o zaskakującym kroju, jeśli sweter lub płaszcz - to typu oversize; są pęknięcia i inne nietypowe rozwiązania, tworzące specyficzny charakter ubrań z metką MMC. Obok czerni, bieli, zgaszonej szarości i stłumionej oliwki, nie zabrakło mocniejszych akcentów kolorystycznych, takich jak czerwień lub intensywny, niemal wibrujący odcień niebieskiego. Twórcy sięgnęli po raz kolejny po kratę, ale też wykorzystali w nadrukach własne logo oraz print z nazwą kolekcji, a także bardziej abstrakcyjne wzory. Różnorodnością wyróżniał się także dobór tkanin - od miękkich i otulających, poprzez matowe, aż po połyskujące.

W tym eklektycznym, nonszalanckim modowym świecie wykreowanym przez IIonę Majer i Rafała Michalaka, doskonale odnalazła się biżuteria marki Elixa, partnerującej pokazowi. Doskonale dobrane do każdego looku wzory, bezbłędnie wpisały się w DNA kolekcji. Kreatorzy Elixy równie odważnie jak MMC bawią się formą, nie boją się odważnych, dużych wzorów, minimalistycznego designu w rozmiarze XXL i awangardowych koncepcji. Biżuteria Elixa i kreacje MMC Studio wydają się być stworzone dla siebie.

W surowych wnętrzach Miejskich Zakładów Autobusowych goście dostali to, co najbardziej lubią w twórczości duetu - nietuzinkową wizję zaprezentowaną w równie nietuzinkowym show, o którego dynamikę zadbała oczywiście ambasadorka Apart Kasia Sokołowska, reżyserująca pokaz. Finał prezentacji kolekcji mógł być tylko jeden - zachwyty i oklaski gości zaproszonych na jego premierę, wśród których nie zabrakło m.in.: Katarzyny Warnke i Piotra Stramowskiego, Natalii Kukulskiej, Joanny Horodyńskiej, Michała Witkowskiego, Julii Wieniawy, Natalii Siwiec, Gosi Baczyńskiej, Karoliny Szostak, Tomasza Jacykowa i wielu innych.