Statuetki Apart dla Gwiazd Dobroczynności

Statuetki Apart dla Gwiazd Dobroczynności

2019-03-02

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja plebiscytu Gwiazd Dobroczynności magazynu „Show” i kolejna, w której przyznawane laureatom statuetki zostały zaprojektowane i wykonane w pracowni Apart.

Szlachetna idea nagradzania zaangażowanych w dobroczynność gwiazd, została zainicjowana przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Wyróżnienia przyznawane są w kilku kategoriach, a o tym, kto ze znanych i lubianych zaangażowanych w działania charytatywne i społeczne je otrzyma, decydują internauci wraz z Kapitułą Nagrody oraz magazynem „Show” i Fundacją Odpowiedzialnego Biznesu. Zwycięzcy odebrali statuetki podczas uroczystego jubileuszowego balu, który odbył się w warszawskim hotelu Sofitel Warsaw Victoria.

Tym razem w kategorii społeczeństwo internauci nagrodzili Annę Dereszowską, wspierającą m.in. kampanie i akcje poświęcone adopcji, rodzicielstwu zastępczemu, wykluczeniu rówieśniczemu oraz badaniom profilaktycznym raka jajnika. W kategorii zdrowie statuetkę przyznano Anicie Sokołowskiej m.in. za aktywną działalność na rzecz osób z porażeniem mózgowym oraz wcześniaków i niemowląt zagrożonych zaburzeniami rozwojowymi. Za wyjątkowo aktywne wsparcie m.in. Fundacji Szkoła Otwartych Serc z Malborka statuetkę Apart odebrał Bartek Kasprzykowski, który przekazał organizacji swoje honorarium za zwycięstwo w jednym z programów rozrywkowych i angażuje się w wiele innych wydarzeń związanych z niesieniem pomocy.

W ramach plebiscytu przyznano także specjalne wyróżnienia. Honorową Gwiazdę Dobroczynności Kapituła przyznała w tym roku Anji Rubik, pomysłodawczyni akcji #sexedPL. Supermodelka wspiera również inicjatywy związane z przeciwdziałaniem przemocy wobec kobiet, a także kampanie dotyczące zatrudniania niepełnosprawnych. Gwiazda modelingu znana jest także ze swojej troski o ekologię.

Wyróżnienie dwutygodnika „Show” powędrowało z kolei do rąk Małgorzaty Rozenek - Majdan, docenionej za wszechstronną współpracę z kilkoma fundacjami, m.in. WOŚP, Rak’n’Roll, Szlachetna Paczka. Gwiazda wspiera też dom samotnej matki, nie zapomina o losie czworonogów.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu przyznało Gwiazdę Dobroczynności Michałowi Szafrańskiemu, od kilku lat działającemu na rzecz akcji dożywiania dzieci Pajacyk, którą promuje i sam dofinansowuje, przekazując część zysków ze sprzedaży swojej książki (dzięki szerokiemu wsparciu tylko w 2017 roku udało się ufundować ponad 75 tysięcy posiłków).

Z okazji jubileuszowej, dziesiątej edycji plebiscytu, jego organizatorzy szczególnie podziękowali swoim wieloletnim partnerom, w gronie których znalazła się marka Apart, wyróżniona specjalną statuetką.

Dochód z balu połączonego z galą wręczenia statuetek laureatom oraz z aukcji odbywających się w jego trakcie zasilił Fundusz Wieczysty Gwiazd Dobroczynności, z którego fundusze otrzymują organizacje wskazane przez zwycięzców Plebiscytu.