Apart i Elixa na pokazie Macieja Zienia

Apart i Elixa na pokazie Macieja Zienia

2022-11-24

Maciej Zień należy do ścisłego grona czołowych polskich projektantów, którego premierowe kolekcje są zawsze wyczekiwane przez licznych wielbicieli jego talentu. W warszawskim Pałacu Kultury i Nauki zaprezentował trendy na wiosnę oraz lato 2023, a biżuteria z kolekcji Apart i Elixa dodała im blasku.

Zaproszenie do obejrzenia pokazu pod hasłem Bloom - jak to zwykle bywa w przypadku tego projektanta - przyjęło wielu gości. Show był tym bardziej oczekiwany, ponieważ był to pierwszy pokaz artysty na żywo po pandemii, a więc nie zabrakło gwiazd: ambasadorki diamentów Apart Marii Dębskiej, Małgorzaty Kożuchowskiej, Grażyny Szapołowskiej, Katarzyny Zdanowicz czy Kasi Kowalskiej. Wybieg pokazu był odzwierciedleniem inspiracji, które towarzyszyły Maciejowi Zieniowi podczas tworzenia kolekcji - paryskiego szyku i kwiatów, których bukiet tam zobaczył i stał się natchnieniem do stworzenia 74 sylwetek. Minimalizm kamiennych dekoracji uzupełniły róże, a harmonijna i stonowana przestrzeń była doskonałym tłem dla kreacji twórcy.

Kolekcja Bloom na wiosnę i lato 2023 roku to niecodzienny w karierze Macieja Zienia wybór kolorów, który zachwyt nad bogatą paletą barw kwiatów, a głównie róż, przeniósł na wybieg. Jak sam przyznał: „Wiele przyjemności dało mi projektowanie kolekcji BLOOM, niczym florysta dobierałem kolejne belki materiałów tworząc z nich wielobarwny bukiet”.

Obok tradycyjnej u niego neutralnej kolorystyki - nude, bieli czy czerni - pojawiły się więc soczyste zielenie, róż czy czerwień. Same kwiaty także pojawiły się jako elementy ozdobne ubrań, na przykład w formie przypiętych detali. Uwagę w projektach przykuwały także frędzle, które dodawały sylwetkom dynamiki. Artysta zaprezentował także kilka swoich dawnych projektów w nowej, odświeżonej wersji. Zmysłowy charakter kreacji podkreśliła biżuteria Apart, pochodząca głównie z kolekcji Glamour oraz z linii marki Elixa, której Apart jest wyłącznym dystrybutorem. Całość była lekka, zwiewna i eteryczna, co od zawsze wyróżnia projekty Macieja Zienia. Na wybiegu nie zabrakło także innych niespodzianek - w brylantowym komplecie Apart w roli modelki pojawiła się Maria Dębska, obok muzy projektanta Anety Kręglickiej oraz uczestniczek programu Top Model, którego marka Apart jest sponsorem. Aktorkę i ambasadorkę diamentów Apart oklaskiwała m.in. Kinga Dębska - znakomita reżyserka, a prywatnie mama gwiazdy.

Wiosenna i letnia moda według Macieja Zienia pozwoli kobietom w pełni rozkwitnąć i jednocześnie podkreślić kobiecą różnorodność, piękno i indywidualizm tak, jak biżuteria Apart.