Podsumowanie sezonu żużlowego 2022 z Aztorin

Podsumowanie sezonu żużlowego 2022 z Aztorin

2022-10-10

Marka Aztorin jest Partnerem Technologicznym PGE Ekstraligi Żużlowej, która tradycyjnie podsumowała sezon 2022, przyznając doroczne nagrody dla najlepszych w tej dyscyplinie. Szczakiele, bo o nich mowa, powędrowały m.in. do rąk ambasadora Aztorin - zdobywcy trzeciego tytułu mistrza świata Bartosza Zmarzlika.

Statuetka Szczakiela to najcenniejsze wyróżnienie dla żużlowych zawodników w Polsce. Ufundowaną na cześć polskiej legendy tego sportu statuetkę przyznano po raz 13, a Gala odbyła się w Double Tree by Hilton w Warszawie. O nominacjach w poszczególnych kategoriach decyduje kapituła, ale ostateczny werdykt w kluczowych kategoriach pozostaje w rękach fanów czarnego sportu, którzy głosują na swoich faworytów.

Wśród nagrodzonych za sezon 2022 znaleźli się: występujący w Moje Bermudy Stal Gorzów ambasador marki Aztorin Bartosz Zmarzlik, który po raz trzeci sięgnął po tytuł mistrza świata (kategoria Najlepszy polski zawodnik, nagrodzony również za Wyścig Sezonu), Mikkel Michelsen (Motor Lublin - Najlepszy zagraniczny zawodnik), Kacper Woryna (Włókniarz Częstochowa - Niespodzianka Sezonu), Stanisław Chomski związany z Moje Bermudy Stal Gorzów (Trener/Menedżer) i Mateusz Cierniak występujący w Motorze Lublin (Junior). Drużynowo po najwyższe laury sięgnęła ekipa Motoru Lublin, a Złotego Szczakiela za całokształt osiągnięć odebrał Piotr Protasiewicz.

Prowadzącymi tegoroczną Galę rozdania Szczakieli byli Dorota Gardias i Marcin Majewski, a dla gości wydarzenia wystąpiła Doda.