Statuetki Apart dla zwycięzców plebiscytu Glamour

Statuetki Apart dla zwycięzców plebiscytu Glamour

2022-10-27

Przyznawane przez miesięcznik „Glamour” nagrody Kobieta Roku Glamour dla wyróżniających się znanych kobiet i mężczyzny od lat cieszą się uznaniem. Sponsorem plebiscytu po raz kolejny był jubiler Apart, w którego pracowniach powstają ufundowane przez markę statuetki. Uroczysta gala podsumowująca tegoroczną edycję plebiscytu odbyła się w warszawskim klubie Niebo, a wyróżnieni zostali wybrani w kilku kategoriach.

Wydarzenie zgromadziło mnóstwo gwiazd, w tym laureatów poprzednich edycji, a byli to: Julia Wieniawa, Ralph Kamiński, Natalia Nykiel, Gabi Drzewiecka czy Anna Dec. W kategorii E-aktywizm zwycięzcę typowali czytelnicy magazynu. Wieczór poprowadziła redaktor naczelna wydawnictwa Katarzyna Dąbrowska w duecie z Mery Spolsky.

W kategorii Kobieta Roku Glamour - Ikona nagrodę odebrała Magda Mołek, ceniona dziennikarka i twórczyni internetowa. W kategorii Styl bezkonkurencyjna okazała się Daria Zawiałow, doceniona za bezkompromisowość, charyzmę i wyrazistość. Za działalność biznesową wyróżniono Annę Komierowską - Szweycer i Aleksandrę Klaman, stojące za sukcesem marki Soap for Globe. Ofelia, czyli Iga Krefft odebrała statuetkę w kategorii Popkultura, natomiast walcząca o los uchodźców Anna Alboth została wyróżniona w kategorii Misja. Za działalność w sieci i walkę o godność osób z nadwagą czytelnicy w kategorii e - Aktywizm nagrodzili Urszulę Chowaniec i Natalię Skoczylas. Mężczyzną Roku Glamour 2022 został Piotr Jacoń za zaangażowanie w przybliżanie problematyki osób transpłciowych. Nagroda Glamour x Paradyż dla Dziewczyny Przyszłości powędrowała do rąk Justyny Kosmali, właścicielki sieci kawiarni Charlotte.

Wieczór przyznania statuetek Kobieta Roku Glamour 2022 uświetnił występ Ugorny, a goście mogli zobaczyć film kampanijny Apart z udziałem Marii Dębskiej.