Statuetki od Apart dla Gwiazd Dobroczynności

Statuetki od Apart dla Gwiazd Dobroczynności

2022-10-22

Już po raz 13 odbył się Plebiscyt „Gwiazdy Dobroczynności”, którego inicjatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii wspierana przez magazyn „Twój Styl”. Od lat w projekt ten, w którym za działania charytatywne nagradzani są znani i lubiani, zaangażowana jest marka Apart w roli partnera i sponsora statuetek dla nagrodzonych.

Uroczyste podsumowanie Plebiscytu odbyło się 22 października 2022 r. w Hotelu Sofitel Warsaw Victoria w Warszawie, gdzie zorganizowano Wieczór Charytatywny Gwiazd Dobroczynności. Podczas tej uroczystości statuetki ufundowane przez Apart odebrali laureaci wybrani spośród nominowanych przez kapitułę, a nagrodzono gwiazdy, które często bez rozgłosu angażują się w różne formy wsparcia potrzebującym. W tym roku, w poszczególnych kategoriach zwycięzcami zostali: Anna Lewandowska i Mateusz Janicki (kategoria: Gwiazdy dla Uchodźców i Ukrainy), Joanna Jabłczyńska i Anita Sokołowska (kategoria: Gwiazdy dla Uchodźców i Ukrainy - lokalnie), Zofia Zborowska - Wrona i Andrzej Wrona (kategoria: Pomoc charytatywna), Milena Suszyńska (kategoria: Ambasadorzy społecznego zaangażowania) oraz Marcin Bosak (kategoria: Zdrowie oraz nagroda Forum Odpowiedzialnego Biznesu). Laureaci obok statuetki otrzymują czek o wartości 10 tysięcy złotych, który przekazują wybranej przez siebie organizacji pozarządowej. Redakcja miesięcznika „Twój Styl” przyznała Nagrodę Specjalną Marcie Manowskiej. Laureatką Honorowej Gwiazdy Dobroczynności została z kolei Maja Ostaszewska za angażowanie się w wiele przedsięwzięć i kampanii na rzecz uchodźców i praw zwierząt oraz działalność społeczną.

Galę poprowadzili Izabela Janachowska i Bartek Jędrzejak, a podczas trwania wydarzenia, poza uroczystą kolacją, trwały także aukcje charytatywne, z których dochód wesprze pomoc potrzebującym. Wydarzeniu towarzyszyły muzyczne popisy zespołu SaxAndSix.