Wielka Gala Ekstraklasy 2026 z marką Aztorin
25 maja odbyła się Wielka Gala Ekstraklasy: uroczyste podsumowanie sezonu 2025/2026, podczas którego uhonorowano drużynę mistrza Polski, najlepszych zawodników oraz trenera mijających rozgrywek. Wydarzenie zgromadziło najważniejsze postaci polskiego futbolu: piłkarzy, trenerów, szefów klubów, przedstawicieli PZPN i Ekstraklasy, a także dziennikarzy, ekspertów i gości świata sportu.
Tegoroczny sezon po raz drugi z rzędu należał do Lecha Poznań, który po raz dziesiąty w historii sięgnął po tytuł mistrza Polski. Wicemistrzostwo wywalczył Górnik Zabrze, a trzecie miejsce zajęła Jagiellonia Białystok. To właśnie te drużyny będą reprezentować polską piłkę na europejskich stadionach. Jak podkreślił prezes Ekstraklasy Marcin Animucki, mijające rozgrywki były pełne emocji i walki do samego końca, a poziom sportowy oraz frekwencja kibiców po raz kolejny potwierdziły siłę krajowej ligi.
Podczas gali przyznano szereg nagród indywidualnych. Tytuł Numeru Sezonu Lotto otrzymał Jesús Imaz z Jagiellonii Białystok, który osiągnął imponujący wynik 110 bramek w Ekstraklasie. Bramkarzem sezonu został Xavier Dziekoński z Korony Kielce, a miano Młodzieżowca Sezonu 2025/2026 zdobył Marcel Reguła z KGHM Zagłębia Lubin. Nagrodę dla Obrońcy Sezonu odebrał Wojciech Mońka z Lecha Poznań. W gronie wyróżnionych znalazł się także Bartosz Nowak z GKS Katowice, który został zarówno Pomocnikiem Sezonu, jak i Najlepszym Piłkarzem Sezonu 2025/2026. Tytuł Napastnika Sezonu oraz Turbokozaka Sezonu powędrował do Karola Czubaka z Motoru Lublin, autora osiemnastu ligowych trafień. Trenerem Sezonu został natomiast Niels Frederiksen z Lecha Poznań.
Podczas gali wyraźnie obecna była również marka Aztorin od lat związana z Ekstraklasą jako jej partner. Współpraca marki z piłkarską ligą trwa nieprzerwanie od 2015 roku i zaowocowała stworzeniem oficjalnych, licencjonowanych zegarków z logo Ekstraklasy – modeli inspirowanych dynamiką futbolu i sportowym stylem życia. Aztorin od lat towarzyszy najważniejszym wydarzeniom związanym z zakończeniem sezonu, podkreślając swoją silną obecność w świecie sportu i konsekwentnie rozwijając tę część tożsamości marki.
Wielka Gala Ekstraklasy była także okazją do oddania hołdu postaciom, które na trwałe zapisały się w historii polskiego futbolu. Do galerii wielkich nazwisk dołączyli: Jacek Magiera, Marek Chojnacki, Tomasz Wieszczycki, Andrzej Janisz i Krzysztof Dowhań. Tegoroczna gala po raz kolejny pokazała, że Ekstraklasa to nie tylko sportowa rywalizacja, lecz także emocje, osobowości i historie, które budują siłę polskiej piłki.
