Prezent na Dzień Chłopaka

Prezent na Dzień Chłopaka

Przewodniki Zakupowe 2023-09-12 PRZECZYTASZ W 3 MINUTY

Każda okazja jest dobra, by wręczyć bliskiej osobie prezent. We wrześniu jedną z nich jest Dzień Chłopaka. Szukając upominku idealnego dla bliskiego mężczyzny warto zapoznać się z ofertą zegarków i smartwatchy, zobaczyć męską biżuterię, a także rozważyć zakup pióra wiecznego lub długopisu. Ale to tylko kilka pomysłów na prezent na Dzień Chłopaka.

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać

  • Zegarek na prezent na Dzień Chłopaka? Idealnie sprawdzi się tradycyjny czasomierz, jak i smartwatch, którego funkcje dostosowane będą do wieku i potrzeb użytkownika.

  • Apart ma w swojej ofercie ogromny wybór biżuterii i akcesoriów dla mężczyzn. Począwszy od bransoletek i naszyjników, przez spinki do mankietów, po obrączki i sygnety.

  • Niezwykle oryginalnym prezentem na Dzień Chłopaka – i nie tylko – będzie wybór wiecznego pióra lub długopisu. W Apart dostępne są akcesoria piśmiennicze znanych marek Parker oraz Waterman.

Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to święto, które powstało analogicznie do Dnia Kobiet i w odpowiedzi na nie. Jakie jest pochodzenie Dnia Chłopaka? Dzień Chłopaka zainicjowany został 19 listopada 1999 roku w Trynidadzie i Tobago przy wsparciu Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz grupy aktywistów w Stanach Zjednoczonych, Europie, Afryce, Azji i na Karaibach. Była to – jak wspomniano – odpowiedź na Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nowe święto miało stać się symbolem równowagi płci i podkreślać rolę mężczyzn na co dzień.

W Polsce Dzień Chłopaka obchodzony jest 30 września. Od wielu lat jest to jednak „święto” osób młodych, często wchodzących w dorosłość. Zatem – Dzień Chłopaka czy Dzień Mężczyzn, obchodzony 10 marca? Choć nazwy wskazywałyby na podział wiekowy, okazuje się, że wielu Panów przyzwyczajonych jest do daty 30 września. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby świętować dwa razy w roku! Dzień Chłopaka warto uczcić składając życzenia i wręczając upominek. Jaki prezent na Dzień Chłopaka wybrać?

CZYTAJ WIĘCEJ: Prezent na Dzień Kobiet

Zegarek dla chłopaka

Dobrym pomysłem na prezent na Dzień Chłopaka jest zegarek. Idealnie sprawdzi się klasyczny, ponadczasowy czasomierz, który każdej stylizacji doda elegancji i doskonale podkreśli look. Najmłodszym chłopakom mają szansę spodobać się zegarki AM:PM, wśród których znaleźć można licencjonowane zegarki Disney i Star Wars.

Szukając zegarka – prezentu dla nieco starszego chłopaka, w ofercie Apart znajdziesz szeroki wybór zegarków męskich w różnych stylach. Są wśród nich modele bardziej klasyczne, ponadczasowe, wzory sportowe, a także zegarki, które skradną serca niejednego fana gadżetów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent dla niego: zegarek

zegarek
zegarek

Mężczyznom w każdej grupie wiekowej na pewno spodoba się prezent na Dzień Chłopaka, jakim będzie… smartwatch. Oferta Apart jeśli chodzi o smartwatche jest niezwykle bogata. Dostępne są modele dziecięce, znakomicie dopasowane do potrzeb młodych osób i doskonale zdobiące drobne nadgarstki. Smartwatche dla dorosłych to wzory bardziej zaawansowane technicznie – z pewnością możliwe będzie znalezienie smartwatcha idealnie odpowiadającego gustom i potrzebom osoby.

CZYTAJ WIĘCEJ: Smartwatch dla niej – na co zwrócić uwagę?

Męska biżuteria

Mężczyźni niezwykle chętnie i często uzupełniają swoją stylizację biżuterią. W ofercie męskiej biżuterii w Apart znaleźć można między innymi męskie bransoletki i naszyjniki wykonane z modnych tworzyw takich jak stal szlachetna, skóra czy rzemień. Warto, wybierając prezent na Dzień Chłopaka w postaci męskiej biżuterii, zwrócić też uwagę na motywy, np. nawiązujące do pasji czy zainteresowań. To choćby motyw kompasu czy kotwicy podkreślający zamiłowanie do żeglarstwa. Szukając prezentu nieco bardziej oryginalnego warto zwrócić uwagę na kolekcję sygnetów oraz sznury pereł. Ciekawym prezentem może być także bardziej klasyczny upominek, jak choćby spinki do mankietów, czy uwielbiane przez mężczyzn bransoletki z funkcją kabla ładującego.

Co na dzień chłopaka dla nieco młodszych mężczyzn? Biżuteria dla dzieci to nie tylko kolczyki, zawieszki i pierścionki dziewczęce. Przeciwnie. Mogą być to medaliki lub krzyżyki albo brelok, który sprawdzi się zapięty do kluczy od domu czy szkolnej szafki.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biżuteria dla niego: nowa odsłona

Pióro lub długopis na Dzień Chłopaka

Niezwykle oryginalnym prezentem na Dzień Chłopaka – i nie tylko – będzie wybór zjawiskowych artykułów piśmienniczych. W ofercie marki Apart dostępne są pióra wieczne i długopisy z logo dwóch doskonale znanych marek: Parker oraz Waterman. Od lat kojarzone z nienagannym stylem, znakomicie sprawdzą się jako prezent.

Dla młodszych chłopców bardziej komfortowe podczas nauki pisania, czy w czasie robienia szkolnych notatek, mogą okazać się długopisy. W ofercie zarówno marek Parker jak i Waterman dostępne są zjawiskowe długopisy w żywych kolorach. Starszym chłopakom w prezencie wręczyć można pióro wieczne – tradycyjne, z klasyczną stalówką, lub pióro kulkowe.

Wręczając taki prezent na Dzień Chłopaka warto mieć na uwadze możliwość umieszczenia pamiątkowego grawerunku. Wiele modeli piór i długopisów pozostawia taką możliwość.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyjątkowy prezent: wieczne pióro lub długopis

pióra
pióra

Personalizowany prezent dla chłopaka

Ważne, by wybierając prezent na Dzień Chłopaka, mieć na uwadze gusta i indywidualne upodobania osoby, którą chcemy obdarować. Czasem dobrym pomysłem będzie wybór konkretnego wzoru czy modelu biżuteryjnego, innym razem być może uznamy, że warto zaszaleć i sprawić upominek, którego sam obdarowany by nie wybrał. Przykład? Sznur pereł, który być może będzie swego rodzaju wyjściem ze strefy komfortu, a jednocześnie odważnym krokiem do zmiany looku, na który dana osoba nie miała do tej pory odwagi?

Jeśli jednak wybór konkretnego prezentu – zegarka, biżuterii czy też któregoś z artykułów piśmienniczych wydaje się na ten moment zbyt skomplikowany, w ofercie Apart znaleźć można bardziej uniwersalny prezent na każdą okazję, a mianowicie pięknie zapakowane prezenty jubilerskie (bony) lub karty podarunkowe w dużym zakresie nominałów. Prezent jubilerski jest do nabycia w sklepie internetowym oraz w salonach Apart, w których można dokonać wymiany na wybrany przez siebie produkt. Kartę podarunkową, będącą alternatywą dla prezentu jubilerskiego, można zakupić i zrealizować zarówno w salonach, jak i online.

CZYTAJ WIĘCEJ: Pomysł na prezent dla niego do 100 zł