Prezent ślubny

Prezent ślubny – co wybrać?

Poradniki 2023-05-16 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Choć w odpowiedzi na zaproszenie na wesele częściej zastanawiamy się ile dać w kopercie, niż jaki prezent ślubny wręczyć przyszłym małżonkom, okazuje się, że prezent ślubny z klasą wciąż jest tym, co warto mieć w tyle głowy. Jaki prezent ślubny od rodziców będzie najbardziej trafiony? Co na prezent ślubny dla przyjaciół lub rodzeństwa? Podpowiadamy.

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Pięknym upominkiem i wyjątkową pamiątką dla młodych małżonków mogą być zegarki. Grawerunek ma szansę podnieść ich wartość symboliczną.

  • Pomysłem na prezent ślubny może być także wieczne pióro lub długopis. Zarówno pióra, jak i długopisy marek Waterman i Parker dostępne są na apart.pl. Na wielu modelach można umieścić grawerunek.

  • Niebanalną formą oraz sposobem na długoterminowe zabezpieczenie kapitału jest wręczenie małżonkom sztabki złota lub monety bulionowej. Dostępne są na mennica.apart.pl.

Co na prezent ślubny?

Zawarcie związku małżeńskiego to niezwykle doniosły moment. W życiu Państwa Młodych przede wszystkim, jednak na swój sposób także dla najbliższych – członków rodziny i przyjaciół. Wspólne celebrowanie i możliwość towarzyszenia małżonkom w tym ważnym dla nich czasie jest ogromnym wyróżnieniem.

Choć rzeczywiście znaczna część par stawia na prezent ślubny w postaci koperty z pieniędzmi, wielu z nas zależy na tym, aby dodatkowo zadbać o symbolikę i walor pamiątkowy danego dnia. Może być to karta z życzeniami, jednak oryginalny prezent ślubny pozostanie w pamięci na dłużej.

Jaki prezent ślubny zamiast pieniędzy?

Decydując się na zakup prezentu ślubnego samego w sobie, czy też jako uzupełnienie podarunku finansowego, warto zastanowić się w pierwszej kolejności, jaki budżet możemy przeznaczyć na jego realizację. W Apart znaleźć można biżuterię, zegarki i akcesoria w różnych przedziałach cenowych.

Co na prezent ślubny wybrać? Pięknym upominkiem i wyjątkową pamiątką dla młodych małżonków mogą być zegarki. Dodatkowo umieszczony na deklu grawerunek podniesie jego wartość symboliczną.

Równie niebanalnym pomysłem na prezent ślubny będzie wieczne pióro lub długopis. Zarówno pióra, jak i długopisy marek Waterman i Parker dostępne są na apart.pl. Na wielu modelach możliwe jest umieszczenie grawerunku. To świetna propozycja na prezent ślubny dla przyjaciół lub rodzeństwa.

Warto rozważyć także zakup prezentów jubilerskich (bonów) lub kart podarunkowych w dużym zakresie nominałów. Prezent jubilerski możliwy jest do nabycia w sklepie internetowym oraz w salonach Apart, w których można dokonać wymiany na wybrany przez siebie produkt. Kartę podarunkową, będącą alternatywą dla prezentu jubilerskiego, można zakupić i zrealizować zarówno w salonach, jak i online.

młoda para
młoda para

Prezent ślubny z klasą

Dużym wyzwaniem jest prezent ślubny od rodziców oraz świadków. Doskonałym pomysłem będzie zakup złota inwestycyjnego. To, poza niebanalną formą, przede wszystkim sposób na długoterminowe zabezpieczenie kapitału. W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie inwestycjami w złoto, prężnie działa internetowy sklep mennica.apart.pl. W ofercie znaleźć można sztabki złota z renomowanych mennic C-Hafner z Niemiec oraz Valcambi ze Szwajcarii. Trzon oferty stanowią złote monety bulionowe z takich uznanych na świecie mennic jak: austriacki Münze Österreich, Royal Mint z Wielkiej Brytanii, Royal Canadian Mint z Kanady, Rand Rafinery z RPA, Perth Mint z Australii czy United States Mint z USA. Prowadzona przez mennica.apart.pl sprzedaż złota jest objęta nadzorem Narodowego Banku Polskiego.

CZYTAJ WIĘCEJ: Czym się różnią od siebie próby złota?

Prezent ślubny dla żony i męża

Bardzo często małżonkowie z okazji wstąpienia w związek małżeński pragną obdarować upominkami również siebie nawzajem. Co w prezencie dla żony i męża? Wybierając prezent dla ukochanego warto zwrócić uwagę na spinki do mankietów oraz zegarki. Dodatkowo umieszczony na nich grawerunek będzie przepiękną pamiątką i symbolem łączącego uczucia. Co kupić żonie? Trafnym wyborem będzie biżuteria. I w tym przypadku warto postawić na symbolikę. Biżuteria z motywem serca i motyw nieskończoności będą oddawały uczucie i przywiązanie. Warto zwrócić uwagę także na diamenty, w tym choćby piękne diamentowe kolczyki lub bransoletki, które idealnie będą się komponować z pierścionkiem zaręczynowym.

Jak zapakować prezent ślubny?

Przygotowując prezent na wesele, warto także zadbać o formę. Odpowiednie opakowanie podarunku jest niezwykle ważne. Jak zapakować prezent ślubny? Jeżeli wesele organizowane jest w określonym nurcie, można pójść tym tropem, przygotowując prezent ślubny w stylu boho lub glam. To jednak tylko jeden z pomysłów. Niewątpliwie jednak warto zadbać o to, by był to prezent ślubny zapakowany z klasą. Takie podarki pozostaną na dłużej w pamięci państwa młodych i są pięknym uzupełnieniem tego wyjątkowego dnia.

CZYTAJ WIĘCEJ: Stylizacje ślubne – jak wybrać biżuterię?