Pierścionki

Kamienie a znaki zodiaku

Poradniki 2023-02-28 PRZECZYTASZ W 4 MINUTY

Dla wielu z nas biżuteria jest niezwykle ważnym elementem stylizacji. Zakładamy ją, by podkreślić codzienny strój i swój charakter. Jednak niejednokrotnie biżuteria stanowi coś więcej niż tylko dopełnienie looku. Niektóre wzory i modele są dla nas jak amulet. Zakładamy je na szczęście, gdy chcemy mieć przy sobie wspomnienie ważnego momentu lub wierzymy, że będzie dla nas wsparciem w trudnych chwilach. Taką biżuterią często jest motyw znaku zodiaku lub kamienie związane z datą urodzenia. A najlepiej… ich połączenie!

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Biżuteria z motywem znaków zodiaku jest niezwykle chętnie wybierana. Według licznych przekonań znak zodiaku determinuje wiele cech charakteru, talentów, predyspozycji. Stąd biżuteria ze znakiem zodiaku stanowi swego rodzaju amulet.

  • Minerały i kamienie o różnych barwach fascynują i zachwycają od lat. Wielu wierzy, że kamienie szlachetne oprócz tego, że zniewalają kolorem, kryją w sobie magiczne moce i właściwości.

  • Szukając upominku dla bliskiej osoby, biżuteria z kamieniami i znakiem zodiaku może być doskonałym wyborem.

Biżuteria z motywem znaków zodiaku

Znak zodiaku jest astrologicznym symbolem ściśle związanym z datą urodzenia. Według licznych wierzeń i przekonań znak zodiaku determinuje wiele cech charakteru, talentów, predyspozycji. Symbole astrologiczne, w tym znaki zodiaku właśnie, są niezwykle chętnie wybieranym motywem – zarówno wśród projektantów mody, gadżetów jak i biżuterii. W kolekcjach Apart znajdziesz biżuterię ze znakami zodiaku w różnych odsłonach. Styliści przygotowali naszyjniki i zawieszki, bransoletki oraz kolczyki. Z pewnością uda się znaleźć element, który dopełni zestaw dodatków do każdej stylizacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Biżuteria ze znakami zodiaku

Biżuteria z kolorowymi kamieniami

Minerały i kamienie o różnych barwach fascynują i zachwycają od lat. Szafiry, rubiny, tanzanity – kamienie szlachetne oprócz tego, że zniewalają kolorem, kryją w sobie magiczne moce i właściwości. I tak na przykład szafir jest talizmanem mędrców i zakochanych. Symbolizuje również pogodę ducha. Topaz to kamień dobrych mocy. Z kolei tanzanit dodaje energii i gromadzi radość. Aby kamienie w pełni spełniały swoją rolę nie warto chować ich pod ubraniem. Przeciwnie – eksponować w widocznym miejscu. W ten sposób będą nie tylko magicznie działały, ale i pięknie podkreślały atuty urody i dopełniały stylizacji.

CZYTAJ WIĘCEJ: Znaczenie kamieni szlachetnych i ozdobnych

Kamienie a znaki zodiaku

Okazuje się jednak, że szczególną wartość kamienie szlachetne mają w połączeniu właśnie z układem gwiazd w chwili narodzenia. Co to znaczy? Dany znak zodiaku w zestawieniu z konkretnym kryształem sprawia, że oddziaływanie obu jest silniejsze.

Jakie kamienie przypisane są w gwiazdach do poszczególnych znaków zodiaku?

BARAN

Osoby spod znaku barana są niezwykle temperamentne i przebojowe, a jednocześnie empatyczne, lojalne i gotowe do niesienia pomocy. Kamień, który będzie podtrzymywać tę energię to hematyt. Z kolei jaspis pomoże w treningu cierpliwości. Barany mogą także śmiało sięgać po bursztyny.

BYK

To osoba twardo stąpająca po ziemi, spokojna, postępująca wg jasno określonych zasad. Najlepszymi kamieniami dla zodiakalnych byków będą różowy kwarc podkreślający wrażliwość oraz szmaragd.

BLIŹNIĘTA

Zodiakalne bliźnięta to osoby ceniące sobie wolność, nieustannie ciekawe świata -urodzeni optymiści. Idealne będą dla nich ametysty, których zadaniem będzie utrzymywanie klarowności myślenia, a także onyksy uwalniające duszę od wewnętrznych blokad.

RAK

Osoby spod znaku raka cechuje niezwykłe ciepło i przywiązanie do rodziny. Wymienić należy opiekuńczość, wrażliwość i gotowość niesienia pomocy. Jakie kamienie dla zodiakalnego raka? Najlepiej postawić na opal lub koral, wspierające w procesie zmian.

LEW

Lwy są niezwykle inteligentne, silne, konsekwentne, otwarte i pracowite. Łatwo nawiązują kontakt z ludźmi, są odporne na stres i presję. Idealne kamienie dla lwów to topaz, chroniący przed popadnięciem w rutynę oraz tygrysie oko wspomagające obiektywizm.

PANNA

Dla osób konkretnych, zorganizowanych, niezwykle wymagających i dokładnych, czyli urodzonych pod znakiem panny idealnym biżuteryjnym dopełnieniem będzie cytryn, którego rolą jest wspieranie w dążeniu do realizacji postawionych celów. To także kamień otwierający zmysły. Dla Panien idealne będą także szafiry.

WAGA

Zodiakalne wagi są kreatywne, uzdolnione artystycznie, niezwykle pogodne. Mają umiejętności, pozwalające wybrnąć im niemal z każdej sytuacji. Jakie kamienie dla wagi? Jaspis będzie tym minerałem, który dodatkowo wspomoże w realizacji celów. Klejnotem idealnym dla wagi będą także perły.

SKORPION

Osoby spod znaku skorpiona słyną z niezwykłej bystrości umysłu i inteligencji. Wyróżnia je także umiejętność obserwacji. Skorpiony, choć niezwykle wojownicze, są z natury jednak troskliwe, oddane i czułe. Kamień dla skorpiona to malachit, uczący wyrozumiałości wobec siebie i świata, a także topaz.

STRZELEC

Urodzeni strzelce to osoby niezależne, pełne energii, niezwykle aktywne. Łatwo nawiązują kontakty, są otwarte i bezpośrednie w relacjach. Kamień dla strzelca to rubin – pobudza do działania i napełnia energią do działania. Dla równowagi idealny będzie pomagający wprowadzić więcej porządku topaz.

KOZIOROŻEC

Poważnie podchodzący do życia konsekwentny w działaniu perfekcjonista. Tak w skrócie można opisać osobę urodzoną pod znakiem koziorożca. Choć koziorożce w pierwszej chwili sprawiają wrażenie chłodnych i zdystansowanych, to osoby niezwykle ciepłe i serdeczne. Jako, że koziorożce twardo stąpają po ziemi, śmiało powinny postawić na kwarc, który otwiera umysł na nowe doznania i emocje. Idealnie sprawdzą się także perły.

WODNIK

Dla osób otwartych, ciekawych świata, niezwykle empatycznych i wrażliwych, czyli zodiakalnych wodników najlepsze będą agaty. Moc tego minerału sprawi, że wodnikom łatwiej będzie iść na kompromis i porozumieć się z osobami mającymi inne zdanie.

RYBY

Ryby są osobami wrażliwymi, współczującymi, wspaniałymi przyjaciółmi. Z natury łagodne, otwarte na relacje, w życiu kierują się intuicją i emocjami. Jakie kamienie dla ryb? Turkus będzie chronił je przed negatywnym wpływem ewentualnych niepowodzeń czy przykrych doświadczeń.

pierścionki założone na rękę
naszyjnik
naszyjnik

Biżuteria najlepsza dla ciebie!

Jeżeli zdecydujemy się na biżuterię symboliczną – z motywem znaku zodiaku czy też postawimy na kamień charakterystyczny dla naszego układu gwiazd w chwili urodzenia, dobrze jest nosić go przy sobie. W Apart i na apart.pl znaleźć można taką biżuterię w różnych odsłonach. Dostępne są kolczyki, bransoletki czy zawieszki, zarówno wzory bardziej subtelne, jak i wyraziste.

Jak wybrać biżuterię dla siebie? Wielu rzeczywiście wierzy, że znak zodiaku i kamień mu przypisany to mają magiczną moc. Może się jednak okazać, że choć w gwiazdach zapisany jest konkretny minerał, szczególne znaczenie dla nas mają zupełnie inne. Zawieszka z perłą wręczona przez bliską osobę może nabrać niezwykle symbolicznego znaczenia. Podobnie jak pierścionek z rubinem noszony przez babcię i prababcię. Warto więc spojrzeć na biżuterię indywidualnie, bowiem każdemu klejnotowi można nadać niezwykłą wartość.

Szukając jednak upominku dla bliskiej osoby, biżuteria z kamieniami i znakiem zodiaku może być doskonałym wyborem.