Naszyjnik

Biżuteria pozłacana: co warto o niej wiedzieć?

Wiedza 2023-05-26 PRZECZYTASZ W 2 MINUTY

Biżuteria srebrna pozłacana niezwykle chętnie wybierana jest przez Panie, które kochają srebro. Kruszec ten bowiem w wersji pozłacanej stanowi uzupełnienie noszonej na co dzień biżuterii lub też alternatywę dla srebrnych dodatków np. na czas wieczornego wyjścia czy imprezy rodzinnej. Niemniej warto podkreślić, że prezentuje się zjawiskowo. Co warto wiedzieć o pozłacanej biżuterii?

Na początek kilka informacji, o których warto pamiętać:

  • Biżuteria srebrna pozłacana, w zależności od kolekcji, pokrywana jest warstwą złota określonej próby. Grubość tej warstwy jest indywidualna dla poszczególnych kolekcji.

  • W przypadku biżuterii pozłacanej, stosowne jest używanie terminologii „biżuteria w kolorze złota”, by uniknąć błędu.

  • Biżuteria pozłacana będzie pięknie prezentowała się noszona samodzielnie, jak i w zestawie zarówno z biżuterią złotą, srebrną, jak i posrebrzaną.

Biżuteria srebrna pozłacana

Biżuteria srebrna pozłacana pięknie prezentować się będzie zarówno do casualowych, codziennych stylizacji, jak i podkreśli bardziej elegancki, wieczorowy look. W ofercie Apart znaleźć można wzory i modele z pozłacanego srebra właściwie w każdej kategorii biżuteryjnej. Ogromny wybór kolczyków, bransoletek, zawieszek czy pierścionków sprawia, że możliwe będzie znalezienie idealnego wzoru i modelu dla siebie.

Pozłacana biżuteria, ze względu na niższą cenę niż biżuteria złota, często staje się pierwszym wyborem osób, które na co dzień chętniej sięgają po tę w kolorze srebra. Chcąc odmienić swój look, zobaczyć, czy będą czuły się dobrze w innym kolorze kruszca, lub być może szukają alternatywy dla srebrnych dodatków np. na czas wieczornego wyjścia czy imprezy rodzinnej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak łączyć złoto ze srebrem?

Biżuteria w kolorze złota

Biżuteria pozłacana, w zależności od kolekcji, pokrywana jest warstwą złota określonej próby. Tak samo jak próba, różnić się może grubość nakładanej warstwy złota. Stąd różnica w odcieniach koloru złocenia – od słomkowożółtego do bardzo intensywnego. Dodatkowo biżuteria pokrywana jest warstwą zabezpieczającą w celu ochrony przed ścieraniem.

Stąd właśnie w przypadku biżuterii i akcesoriów często spotkać się można z określeniem biżuteria w kolorze złota, czy zegarek na bransolecie w kolorze złota. Oznacza to, że najczęściej jest to właśnie wzór czy model wykonany z innego kruszcu, a jedynie wierzchnia powierzchnia odpowiada za jego piękny kolor i blask.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak czyścić srebrną biżuterię?
CZYTAJ WIĘCEJ: Jak czyścić złotą biżuterię?

Jak nosić biżuterię pozłacaną?

Biżuteria w kolorze złota pięknie prezentować się będzie zarówno noszona solo, jak i w połączeniu z dodatkami w kolorze srebra, czy innych odcieniach. W ofercie marki Elixa znaleźć można modne dodatki między innymi ze stali szlachetnej. Efektowny styl i nowoczesny design w połączeniu z delikatnymi zdobieniami biżuterii pozłacanej będą świetnie ze sobą współgrać i podkreślą unikatowy styl każdej z nas.

Jak dbać o biżuterię pozłacaną? Podobnie jak w przypadku każdego innego kruszcu, biżuterię srebrną pozłacaną należy odpowiednio czyścić i przechowywać. Należy pamiętać, że w przypadku pozłacanego srebra wycieranie się jest naturalnym procesem podczas użytkowania powierzchni pozłoconych. Jednak dbając odpowiednio o biżuterię, można ten proces spowolnić. Właściwe użytkowanie i ostrożność w kontakcie ze szkodliwymi substancjami, takimi jak perfumy, słona woda czy detergenty sprawią, że zachowa swój blask na dłużej.

CZYTAJ WIĘCEJ: Jak dbać o biżuterię?