EDOX GRAND OCEAN

56002 3C AIN
3 360

RATY Online z PayU

Rata już od: miesięcznie


Dostawa GRATIS   |   Wysyłka w 10 dni

100 dni na DARMOWY ZWROT

Zegarek męski

Kolekcja: Grand Ocean


Mechanizm: Kwarcowy

Kaliber: Ronda 714

Funkcje: wskazówkowy, datownik

Rodzaj koperty: Stal

Wymiary koperty: 41 mm

Szkło: Szafirowe antyrefleksyjne

Pasek/bransoleta: Pasek skórzany

Zapięcie: Motylkowe

Wodoszczelność: 100 m

Gwarancja producenta: 2 lata


Wizjonerskie podejście do biznesu cechuje tylko nieliczne firmy. Pozwala im to osiągnąć mocną pozycję i przetrwać wiele lat na rynku. Edox starał się od początku być o krok przed innymi. Dziś, po 135 latach, pozostaje jedną z niewielu rodzinnych szwajcarskich firm zegarkowych, a jej historię znaczą liczne sukcesy.

Bez zegarka w kieszeni

Wszystko zaczęło się w szwajcarskim miasteczku Biel-Bienne, gdzie w 1884 roku Christian Rüefli-Flury postanowił założyć własny zakład zegarmistrzowski. Choć sam pochodził z Grenchen, biznes wolał uruchomić w miejscowości o znakomitych tradycjach w wytwarzaniu czasomierzy. Od razu zyskał rozgłos jako mistrz wykończeń. Nie miał sobie równych w gustownym dopracowywaniu detali. Rüefli, oprócz talentu zegarmistrzowskiego, miał także żyłkę do marketingu. Szybko stwierdził, ze fabryka z dużym potencjałem rozwoju musi mieć chwytliwą, międzynarodową nazwę. Zarejestrował wiec logo „Edox”, co z greckiego oznacza „odmierzanie czasu”. W 1900 roku wybrał też klepsydrę na znak graficzny swojej firmy. Okazało się to świetnym posunięciem, ponieważ wkrótce potem firma zaczęła budować sprzedaż na całym świecie. Po śmierci założyciela w 1921 roku, fabrykę przejął biznesmen Robert Kaufmann-Hug. Również on wybiegał myślami daleko w przyszłość i zdawał sobie sprawę, że zegarki kieszonkowe będą musiały zostać wyparte przez naręczne modele, czego inne manufaktury nie brały pod uwagę. Edox był więc pierwszą firmą na świecie, która produkowała wyłącznie czasomierze na nadgarstek. Kiedy po II wojnie światowej zapotrzebowanie na nie wyraźnie wzrosło, firma była już przygotowana na znacznie większy popyt. Wysoki poziom produkcji i dobrze rozlokowane inwestycje pozwoliły firmie w 1955 roku przenieść się do nowocześnie wyposażonej fabryki, która zatrudniała 500 zegarmistrzów. Dzięki temu Edox miał potencjał na opracowanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak czasomierze o dużym stopniu wodoodporności. W 1961 roku stworzono zegarek Delfin, do dziś uważany za jedno z największych osiągnieć firmy. W modelu zastosowano nowy rodzaj podwójnie uszczelnionej koronki do nakręcania zegarka. Przed zanurzeniem w wodzie nie było już konieczne zakręcanie tego pokrętła, by do środka nie dostała się woda. Dodatkowym wzmocnieniem konstrukcji był podwójny dekiel z tyłu zegarka. To opatentowane rozwiązanie gwarantowało doskonałe zabezpieczenie mechanizmu przed wodą. Dwa lata później światowy rozgłos zdobył Hydrosub – zegarek z koronką z pierścieniem zaciskowym i uszczelką pochłaniającą wstrząsy. Rozwiązanie to zagwarantowało wodoszczelność mechanizmu do głębokości 500 m. Do dziś model ten kojarzony jest z nowatorstwem technologicznym. Delfin i Hydrosub stały się ulubionymi czasomierzami miłośników wszelkich sportów wodnych. Edox oferował im z czasem coraz więcej ciekawych modeli, dlatego pasjonaci jezior, mórz i oceanów pozostają wierni marce już od kilkudziesięciu lat.

Szczytowe osiągniecia

Historia marki pełna jest wyjątkowo jasnych punktów, gdy świat wstrzymywał oddech na widok nowego zegarmistrzowskiego dzieła. W roku 1969 roku na rynek trafił model Bluebird, na równi piękny, jak i niezniszczalny. Jego elegancka i prosta forma stwarza pozory delikatności, ale model ten ma kopertę i szkło niezwykle odporne na zarysowania oraz wyposażony jest w system absorbujący siłę uderzeń. Po tak udanym dokonaniu firma nie spoczęła na laurach. Zaledwie rok później stworzyła czasomierz Geoscope, który jako pierwszy na świecie pokazywał równocześnie godzinę we wszystkich 24 strefach czasowych. Zaskakujące było nie tylko to ciekawe rozwiązanie, ale także sam wygląd zegarka. Na jego tarczy przedstawiono widok naszego globu z perspektywy Bieguna Południowego, a wskazówki umieszczono dokładnie na osi ziemskiej. Dzięki temu poruszają się one tak jak Ziemia. Model Geoscope jest dziś pilnie poszukiwanym egzemplarzem kolekcjonerskim. Kolejne wielkie osiągniecie firmy nadeszło w roku 1998. Wtedy też powstał najcieńszy na świecie zegarek z datownikiem. Grubość jego mechanizmu wyniosła jedynie 1,4 mm. Rok później wokół pojedynczego modelu wyrosła cała kolekcja Les Bémonts Ultra Slim. Rok 2005 to kolejne znaczące osiągniecie dla Edox – Les Bémonts Maître Horloger z repetierem pięciominutowym. Następne lata to znamienne i znaczące partnerstwa w dziedzinie szeroko pojętych sportów motorowych, zarówno na lądzie, jak i na wodzie: dość wymienić takie marki jak Koenigsegg, Class-1, WRC czy Dakar Rally. Dobitnie przypieczętowały one pozycję Edox jako jednej z najważniejszych marek zegarkowych z ofertą wytrzymałych i precyzyjnych czasomierzy przeznaczonych dla wymagającej klienteli poszukującej wysokooktanowych sportowych wrażeń.

(wymagane, min. 20 znaków)