Studio Apart: Zasada 5c w diamentach

Studio Apart: Zasada 5c w diamentach

Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

Studio Apart 2024-02-05 PRZECZYTASZ W 1 MINUTĘ

Diament to najpiękniejsza forma krystaliczna węgla. Żaden inny kamień szlachetny nie dorównuje mu twardością. Jego niepowtarzalną urodę oraz wartość określają cechy ujęte w tzw. zasadę 4C, wg której na całym świecie klasyfikuje i wycenia się diamenty.

Diament to kamień budzący ciekawość, fascynację, często będący też synonimem luksusu, ekskluzywności i piękna. Co o nim wiemy? Agnieszka Marzec opowiedziała w Studiu Apart o zasadzie 4c.

Cudzysłów

Nazwa 4C pochodzi od pierwszych liter czterech angielskich słów: carat, cut, clarity, colour. Carat to jednostka określająca masę kamieni, cut oznacza rodzaj szlifu, clarity to czystość, a colour - barwa.

  1. CARAT (masa),

  2. CUT (szlif),

  3. CLARITY (czystość),

  4. COLOUR (barwa).

CYTAJ WIĘCEJ: Zasada 4c, czyli porozmawiajmy o diamentach

Apart w trosce o dobro swoich klientów, do zasady 4C postanowił dodać „piąte C” – Confidence, czyli Zaufanie. Co ona oznacza? Gwarantujemy najwyższą jakość oferowanej biżuterii m.in. poprzez zastosowanie specjalistycznych technologii w procesach produkcji, umiejętnościom i doświadczeniu wykwalifikowanego personelu oraz kontrolom jakości przeprowadzanym na każdym etapie produkcji.

Poza tym, do każdego produktu z diamentami dołączony jest certyfikat zawierający charakterystykę tego produktu oraz opis diamentów dokonany przez rzeczoznawców. Ich kwalifikacje potwierdzili specjaliści Wysokiej Rady Diamentów z Antwerpii (HRD). Natomiast w przypadku pojedynczych brylantów o masie powyżej 0,43ct, ich jakość poświadczają: zarówno certyfikat Apart, jak i certyfikat jednego z trzech niezależnych międzynarodowych laboratoriów gemmologicznych: GIA, IGI albo HRD. Apart dba również o to, aby kamienie wykorzystywane do produkcji biżuterii z diamentami pochodziły, zgodnie z wytycznymi Organizacji Narodów Zjednoczonych, z obszarów wolnych od konfliktów zbrojnych.

CZYTAJ WIĘCEJ: Zaufanie, czyli diamentowe „piąte c”

Diamenty
Diamenty

Biżuterię, która pojawiła się w odcinku, znaleźć możecie w specjalnym linku. Jest umieszczony w opisie pod filmem na naszym kanale na YT. Wszystkie wzory i modele dostępne są także na apart.pl oraz w salonach stacjonarnych.

Pamiętajcie o subskrypcji, aby móc śledzić kolejne spotkania w Studiu Apart.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyjątkowa kolekcja Lab Diamonds


Oktawia Staciewińska

Oktawia Staciewińska

W Apart odpowiedzialna za treści magazynowe oraz komunikację marki w mediach.

Więcej artykułów tego autora